Berchtesgaden

W Wigilię była Eishalle w Ruhpolding, wczoraj Eisarena w Salzburgu, a więc dziś przyszedł czas na Eisstadion w Berchtesgaden.

dziewczynki

Berchtesgaden to gmina położona w Alpach Salzburskich. Znana głównie z faktu, że od 1934 do 1945 znajdowała się w niej rezydencja Hitlera. To w tym miasteczku uzgodniono przyłączenie Austrii do III Rzeszy i przejęcie przez Niemcy Sudetów.

Kiedy wyjeżdżaliśmy padał deszcz i widoczność była bardzo ograniczona, jednak wracając z lodowiska, niebo trochę się przejaśniło. Mogłam więc trochę nacieszyć oko, lekko przysypanymi śniegiem górami. Charakterystyczna jest tzw. śpiąca czarownica, czyli pasmo górskie do złudzenia przypominające śpiącą wiedźmę 🙂 Dane mi już było oglądać z każdej strony.

Lodowisko

Jeśli chodzi o lodowisko to niestety nie pobiło ono tego w Ruhpolding, gdzie tafla była po prostu idealna. Jednak drewniane zadaszenie i światło wpadające na lód przez wielkie okiennice tworzyło swojską atmosferkę. Podczas ślizgawki trenowało też kilka dziewczynek. Brzdące oczywiście rozciągnięte do granic możliwości, śmigały wokół mnie z prędkością małych błyskawic 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *