Butkawry

http://edge.shop.pl/

W kategorii ‚garderoba łyżwiarza’ znajdziesz wpisy dotyczące łyżwiarskiego przyodziewku 🙂 Temat wdzięczny, bo która łyżwiarka nie podziwia pięknych sukienek, w których występuje Ashley Wagner czy inna mistrzyni jazdy?

Nie tylko o błyszczących kreacjach będziemy się tu jednak rozwodzić. Na tapetę weźmiemy również treningowe ubrania i dodatki. Przyjrzymy się trendom panującym na światowych lodowiskach, ale i taflach, które odwiedzamy na co dzień. Ocenimy względy praktyczne i estetyczne. Zrobimy ranking najbardziej efektownych kreacji, w których prezentowali się łyżwiarze światowej klasy. Nie oszczędzimy sobie także tych najzabawniejszych stylizacji. Będzie, będzie się działo. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. 

 Na pierwszy ogień łyżwiarskie butkawry. Nazwa jest spolszczeniem angielskiego boot cover. Myślę, że zazwyczaj ukrywamy pod nimi nasze łyżwiarskie laczki z dwóch względów:

Raz) Nie chcemy ich zniszczyć, zarysować (aspekt praktyczny)

Dwa) Są już tak zniszczone i porysowane, że chcemy je zakryć (aspekt estetyczny) 😀

Kolorowe pokrowce przydają się zwłaszcza wtedy, gdy łyżwiarz chce, aby buty łyżwiarskie pasowały do reszty stroju lub charakteru występu.

Butkawry pomogą Ci zostać baletnicą:

wanelo.com

 zebrą:

skatingdesign.com

albo prawdziwą elegantką :D:

il_fullxfull.575783436_3uka
etsy.com

Butkawry są zapinane pod spodem na haftki lub zamek, a czasami mają po prostu wszytą gumkę. A przy jakiej okazji Wy nakładacie butkawry na swoje buty łyżwiarskie? 🙂