Co oni jeżdżą – czyli cisza przed burzą

Wszyscy coś knują na sobotnie pokazy, podpatrzyłam dziś trochę treningi indywidualne na lodzie, podczas których szlifują się naprawdę efektowne „pociągnięcia i szarpnięcia płozą”.

Poranek, dzień czwarty.
Po sowitym śniadaniu udaliśmy się standardową trasą na salę gimnastyczną.  Modern jazz – czyli jak z Gosią stwierdziłyśmy – froterka. A więc krótka rozgrzewka z tarzaniem się po podłodze, by potem móc zatańczyć układ do:

Elementy pantomimy do słów tej piosenki… Naprawdę wspaniała ekspresja uczuć…

„Tak jak ekstaza umożliwia przekraczanie własnych granic, tak taniec jest sposobem unoszenia się w przestrzeni, odkrywania nowych wymiarów bez utraty kontaktu z własnym ciałem. Podczas tańców świat duchowy i świat rzeczywisty współistnieją bez konfliktów. Myślę, że tancerze klasyczni stają na czubkach palców, żeby równocześnie dotykać ziemi i sięgać nieba.”

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=gRwFRMGpTWg]

Pozytywnie nastrojeni, jeszcze pod tańca wpływem, przenieśliśmy się na lód, aby tam na ząbkach łyżew spróbować dotknąć tego nieba. Mnie się chyba to dziś udało…

Głębokie wypady, cwał na ząbkach, spirale z odchyleniem, beczułki, wężyki, przekładanki + mondo, przód, tył, crossrolle podkładane z tyłu i z przodu, kombinacja: trójka walcowa, krok rittbergerowy, trójka skakana, próby piruetu siadanego z przytrzymywaniem ochraniacza na łyżwę między kolanami (pomaga!),  rittberger, rittberger, rittberger !

Po treningu kierunek —> cukiernia,  a na imitacji skakaliśmy flipa i doskok do piruetu siadanego „buton” + próby death dropu przy drabinkach. Po obiedzie na stadionie stretching… leżąc na trawce z nosem przy własnym kolanie poczułam niewinne kropelki deszczu lądujące na moich plecach. Uniosłam głowę w górę a tam chmurzysko gigant…  No i burza się rozpętała, a na lodowisko trzeba jakoś dojść… jaaa zmoookliśmy na maksa.

Dziś już nic nie boli, mięśnie rosną, a ich siła procentuje na lodzie. Czwarty dzień, dynamiczny do granic możliwości odlatuje w przeszłość…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *