Kościół na lodowisku. Niestety, to nie żart.

lodowisko w łodzi
Tak wygląda teraz lodowisko w Łodzi. Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie mają tam zgrupowanie. W pokoju sędziów jest zakrystia, a przy bandach ołtarz. Przez to kuriozum zawodnicy klubów nie mają wstępu na lodowisko. Mimo, że obchody ŚDM trwają tylko tydzień, to lodowisko zamknięto aż na 4 miesiące. Dlaczego na tak długo? Nie wiadomo. Demontaż scen po koncertach wielkich gwiazd trwa 1-2 dni. Ile może trwać posprzątanie po takiej imprezie? Na pewno nie kilka miesięcy.
Uważam, że to jest absurd. Nie rozumiem, czy nie ma innych miejsc na tego typu zgrupowania? Mało jest sali, świetlic, kościołów w Łodzi? Czemu to się odbywa na lodowisku?
Urząd miasta Łodzi wysłał do mnie pismo, które miało rozwiać wątpliwości dotyczące konieczności obchodów Światowych Dni Młodzieży akurat na lodowisku i tak długiej przerwy technicznej. Niestety te argumenty do mnie nie przemawiają, dla mnie to jakiś bełkot :/
odpowiedz
Pomijając już błędy w pisowni typu „drogą meilową”, zawiera ono również błędy logiczne : „przerwa technologiczna wynika z przesłanek natury technicznej…” ?! To niczego nie wyjaśnia… Potrzeba aż kilku miesięcy na konserwację lodowiska? Serio?

Obok lodowiska jest hala sportowa używana do targów itp., niedaleko jest również Katedra Łódzka i hala EXPO. Czy zamknięcie akurat lodowiska było konieczne? Po co budować obiekty skoro używa się ich niezgodnie z przeznaczeniem? Te pytania chyba niestety pozostaną bez odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *