Kto wystąpi na Kings on Ice?

źródło: edvinmarton.mysteria.cz

 Kogo zobaczymy (i usłyszymy) na tafli Zimowego Narodowego?

Przyjrzyjmy się bliżej prawdziwym królom lodowej tafli, którzy już w sobotę dadzą nam mistrzowski pokaz łyżwiarski!

Już pojutrze prawdziwa sensacja na Stadionie Narodowym w Warszawie! Wprost niesamowita atrakcja dla miłośników łyżwiarstwa figurowego. Bilety w większości wyprzedane, choć na facebookowej stronie wydarzenia nieliczni proponują jeszcze odsprzedaż wejściówki na to barwne widowisko.

Show rozpoczyna się od 19:30, ale wchodzić będzie można już od godziny 17:30. Obsługa wydarzenia uprasza o przybycie z przynajmniej 45 minutowym wyprzedzeniem, ciepłe ubrania i wyśmienite humory. Zabrania natomiast wnosić profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

Przyjrzyjmy się sylwetkom prawdziwych królów lodowej tafli, którzy już w sobotę dadzą nam pokaz łyżwiarstwa figurowego na mistrzowskim poziomie!


Stéphane Lambiel

1985 rocznik. Przystojny syn Szwajcara i Portugalki 🙂 Okrzyknięty największym talentem w szwajcarskim łyżwiarstwie figurowym (po Denise Biellman, która tytuł mistrzyni Europy zdobyła w 1981 roku). Znany z niesamowicie szybkich i precyzyjnych piruetów oraz fenomenalnych choreografii (niektóre z nich układał Antonio Najarro – hiszpański tancerz flamenco). Wicemistrz olimpijski, mistrz świata razy dwa! (2005 Moskwa, 2006 Turyn). W październiku 2008 roku zakończył sportową karierę, a w lipcu 2009 powrócił jednak do amatorskiego sportu, by w lutym 2010 roku wystartować w Vancouver na Igrzyskach Olimpijskich.

www.sporthdwalls.com

Tomáš Verner

1986 rocznik 🙂 Uroczy i zabawny. Pięciokrotny mistrz Czech. Pierwszy tytuł mistrzowski zdobył w wieku 15 lat. Na Mistrzostwach Europy w Warszawie w 2007 roku zajął II miejsce (zaraz po Brianie Joubercie), na Mistrzostwach Świata w Tokio zajął 4. lokatę. Rok później wywalczył pierwszy i jedyny tytuł mistrza Europy. Nie udało mu się tego powtórzyć. W 2014 roku w Budapeszcie zajął 7. miejsce.

źródło: www.sampaikini.com/

Jewgienij Wiktorowicz Pluszczenko

ur. w 1982 roku.

Przedstawiać go nie trzeba, ale pozachwycać się można.

Złoty medalista olimpijski Turynu.

Mistrz świata – x 3,

Mistrz Europy – x 7,

Mistrz Rosji- x 9 !

 Kariera łyżwiarska – 16 lat.

Liczba operacji, które przeszedł skutkiem odniesionych kontuzji – 12.

Nota 6,0 od sędziów – w wieku 16 lat.

Jako pierwszy poprawnie wykonał kombinację skoków – 4-3-3.

Jako jeden z nielicznych mężczyzn prezentuje w programach piruet w pozycji Biellmann. W 2006 z Iriną Słucką prowadził rosyjską wersję programu „Gwiazdy na lodzie”. W Konkursie Piosenki Eurowizji wystąpił z piosenkarzem Dimą Biłanem i wirtuozem skrzypiec Edvinem Martonem. Zajęli wówczas 1 miejce. W sobotę na Stadionie Narodowym skrzypek Edvin Marton również zagra na żywo!

źródło: annemariepointofview.blog.pl

Irina Slutskaya (Słucka)

Jako pierwsza łyżwiarka w historii skoczyła kombinację potrójnego lutza z potrójnym rittbergerem (2000) oraz kombinację potrójnego lutza z potrójnym toeloopem (2001), jako pierwsza zakręciła piruet Biellmann ze zmianą nogi. Siedmiokrotna mistrzyni Europy, zdobywczyni złotego medalu Mistrzostw Świata w 2002 i 2005 roku oraz srebrnego w 1998, 1999 i 2001 roku.

źródło: www.plushenko.fora.pl

Marcelina Lech i Aritz Maestu

 Para trenująca w Toruniu pod okiem Mariusza i Doroty Siudków.

źródło: fanpage pary

Misha Ge

Urodzony w 1991 roku łyżwiarz figurowy pochodzący z Uzbekistanu. Zdobywca siedmiu międzynarodowych medali i dwóch krajowych. Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 zajął 17. lokatę.

źródło: www.dailydot.com

 Annette Dytrt i Yannick Bonheur

Jeżdżą w parze od 2013 roku. Yannickfrancuski łyżwiarz, pięciokrotny mistrz Francji z trzema innymi partnerkami: (Marylin Pla, Vanessa James, Adelina Canac). Anette – niemiecka łyżwiarka figurowa, w swojej solowej karierze reprezentowała również Czechy (tytuł mistrzowski 1999), mistrzyni Niemiec (2003-2006).

źródło: www.m6.fr

Fiona Zaldua i Dmitry Sukhanov

Rosyjskie małżeństwo. Jeżdżą w parze od 1996 roku. Sukhanov zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w 1989. Jeździł wówczas z Evgenią Chernyshovą. W 1992 zdobył brązowy medal w Pucharze Narodów startując z Oksaną Kazakovą.

źródło: www.iconcert.ro

Ice Fire –  Grupa Łyżwiarstwa Synchronicznego z Gdańska

I miejsce na Mistrzostwach Polski w Toruniu w 2013 roku w kategorii Novice Basic oraz podczas zawodów o Puchar Elbląga w 2013 roku. Grupa zdobyła również I miejsce (w 3 kategoriach: Adults, Novice Basic i Juvenile) na Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w Gdańsku w 2014 roku.

źródło: www.iceskater.pl

A oprócz wyżej wymienionych młodziutka Lisa Nagumanova, akrobaci Vladimir Besedin i Oleksiy Polishchuk, Sergii Iakymenko (ze swoimi ekstremalnymi popisami) oraz Petr Gumenik.

Do zobaczenia na Zimowym Narodowym! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze “Kto wystąpi na Kings on Ice?”