Letnie obozy łyżwiarskie 2015

0
letnich obozów łyżwiarskich szykuje się w najbliższym czasie!


opcjeNa zewnątrz coraz cieplej, niedługo zamkną nam lodowiska! Warto więc zastanowić się dokąd (na ile i za ile) możemy się wybrać w lecie, aby pojeździć na łyżwach.

Zbierzmy tutaj wszystkie dostępne opcje, szczegółowe informacje oraz kilka relacji z minionych letnich obozów łyżwiarskich, na które miłośnicy jazdy mogą wybrać się także w tym roku, kiedy wszystkie ogólnodostępne lodowiska będą już, (a może jeszcze? 🙂 ) zamknięte…

Dla przeciętnego człowieka sezon na łyżwy trwa wtedy, gdy na zewnątrz jest mróz, a o możliwości jazdy na łyżwach przypomina sobie często tylko wówczas, gdy zobaczy zamarzające kałuże. Dla prawdziwych amatorów łyżwiarstwa figurowego, sezon na szusowanie po tafli trwa przez cały rok. Gdy tylko zamykają się lodowiska szukają więc możliwości wyjazdu do całorocznych obiektów lub też przerzucają się na rolki. Nie tracą czasu i sposobności na szlifowanie łyżwiarskich umiejętności.

W wielu miastach Polski lodowiska zamykają już w marcu;  termin zamknięcia lodowiska we Wrocławiu, Spartan wyznaczył na 30 kwietnia. Jeśli więc jesteś łyżwoholikiem, warto abyś już teraz zastanowił się, dokąd wybrać się w lecie, aby załagodzić nieco swoją polodowcową depresję. Oprócz przyjemnej ochłody w upalny dzień i doświadczenia wspaniałej treningowej atmosfery, nauczysz się od instruktorów nowych elementów, które będziesz mógł szlifować samodzielnie, gdy tylko w październiku ponownie zamrożą ogólnodostępne tafle.

Poniżej przedstawiam 6 różnych opcji wyjazdu na letnie obozy łyżwiarskie. Moim głównym zamiarem było zebranie wszystkich najistotniejszych informacji w jednym miejscu, aby osoba planująca letni wyjazd na łyżwy mogła szybko i sprawnie porównać sobie oferty. Chociaż będzie to raczej zestawienie niż porównanie, bo moim celem nie jest pisanie tutaj, który obóz jest lepszy, a który gorszy. Sami zapewne macie już swoje zdanie i sprawdzone miejsca. Albo może zastanawiacie się nad spróbowaniem dla odmiany czegoś innego? Jeśli natomiast dopiero zaczynacie swoją przygodę z łyżwami i wyjazdami, wszystkie udostępnione tu informacje na pewno okażą się dla Was pomocne i mam nadzieję, że pozwolą wybrać najbardziej dogodną dla Was opcję. Oprócz ceny, miejsca i terminu wyjazdu warto wziąć pod uwagę również liczbę godzin treningowych oraz zajęć na lodzie. Jeśli macie już jakieś obozowe doświadczenia, którymi chcielibyście się podzielić – zapraszam do komentowania! 🙂 No to zaczynamy:

OPCJA NR 1.

źródło: walley.pl

Letni obóz Walleya w Cieszynie.

Termin 28 czerwca do 19 lipca. Możliwość wyjazdu na jeden, dwa lub trzy tygodnie.

1) 28.06 – 5.07

2) 5.07- 12.07

3) 12.07 – 19.07

Cena za tydzień obozu to 1449 złotych (jeśli dokonamy wpłaty do 16 kwietnia). Cena regularna za 7 dniowy pobyt to 1649 złotych.

 

Konkrety:

 • Zakwaterowanie – noclegi i pełne wyżywienie /trzy posiłki dziennie, deser, woda mineralna/
 • Zajęcia na lodzie – 12 zajęć w tygodniu
 • Zajęcia taneczne – 6 zajęć w tygodniu /różne techniki tańca/
 • Zajęcia imitacyjne – 6 zajęć w tygodniu (trening pozalodowy elementów łyżwiarskich)
 • Zajęcia wszechstronne – 6 zajęć w tygodniu (trening poprawiający dyspozycję ogólną wraz ze stretchingiem)
 • Analiza materiału video z treningów i omówienia materiałów szkoleniowych
 • Opieka trenerska i instruktorska w czasie zajęć
 • Ubezpieczenie NNW
 • Opieka podczas pobytu, interesujące i bezpieczne spędzenie czasu; kadra trenersko-wychowawcza z uprawnieniami – zarówno jeśli chodzi o trening, jak również jeśli chodzi o opiekę nad niepełnoletnimi
 • Dodatkowo: zajęcia indywidualne na lodzie poświęcone wszystkiemu, co dotyczy kompozycji programów i ich choreografii, nauce elementów technicznych (skoki, piruety, spirale), kroków i ich sekwencji, technice jazdy
 • Dojazd na obóz i powrót we własnym zakresie. Dla osób z Warszawy istnieje możliwość dodatkowo płatnego transportu komfortowym busem – jeśli są Państwo zainteresowani, prosimy o informację przy zapisach. Przy zebraniu się grupy 16-17 osób organizujemy dodatkowo płatny (120 zł w każdą stronę) transport na trasie Warszawa – Cieszyn – Warszawa (zgłoszenia i opłaty w terminach, tych samych co obóz).

 

Obszerne i bardziej szczegółowe informacje na temat tego wyjazdu znajdziecie TUTAJ.

Osobiście na Walleyu byłam dotychczas dwa razy (w 2011 i 2012 roku na obozach w Sanoku). Minione zgrupowania wspominam bardzo pozytywnie. Zwłaszcza, że w 2011 roku pojechałam tam zupełnie zielona i zarówno wtedy, gdy nie wiedziałam jeszcze nawet co to krawędzie płozy i ledwo umiałam jeździć tyłem, jak i rok później kiedy chciałam już ćwiczyć skoki i piruety – podejście instruktorów do moich umiejętności oraz warunki treningowe mnie nie zawiodły. W Sanoku zaczęła się moja przygoda z łyżwami, a zawarte tam znajomości owocują po dziś dzień. Może dlatego mam do Walleya wielki sentyment.  Zapisałam się także na tegoroczny obóz. Polecam Walleya, bo jestem zadowolona. Równocześnie zaznaczam, że nie korzystałam do tej pory z innych ofert obozowych, dlatego nie mam porównania.Jednak trzeba przyznać, że to Towarzystwo ma już naprawdę spore doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów i wyróżnia się wieloosobową fachową kadrą trenerską.

 


 

OPCJA NR 2.

obóz strefa aktywna

StrefAktywna w Cieszynie. 1-15 sierpnia 2015

Koszt obozu :

Cena promocyjna – ważna do 31 marca 2015
7 dni – 1499 pln
Cena regularna
7 dni – 1699 pln

Oprócz informacji zamieszczonych na stronie Wydarzenia na FB, trudno niestety znaleźć w sieci więcej konkretnych informacji na temat tego obozu. Dlatego proszę organizatorów i osoby które mają już jakieś doświadczenia ze Strefą Aktywną- jeśli to czytacie – proszę o komentarze 🙂

W cenie :

 • 2h codziennie trening na lodzie z podziałem na grupy zaawansowania
 •  1h codziennie trening imitacyjny
 • Imitacja to rodzaj przeniesionego treningu właściwego (zajęcia na lodzie) na specyficzne zajęcia „na sucho” gdzie doskonali się technikę, ćwiczy równowagę ciała, siłę mięśni itp.
 • 1h codziennie zajęć ogólnorozwojowych /gimnastyka, taniec, rozciąganie itp./
 • zajęcia na basenie ( Kąpielisko Miejskie tuz obok obiektu hotelowego. Duży basen o wymiarach olimpijskich 50mx25m, mniejszy połączony ze zjeżdżalnią oraz brodzik dla najmłodszych z małą zjeżdżalnią. Przy basenie znajdują się również dwa boiska do siatkówki plażowej i stół do tenisa stołowego.) Zajęcia na basenie odbywać się będą zamiennie na kąpielisku i basenem krytym.
 • lokalne wycieczki /Czeski Cieszyn, Ostrawa – Zoo ( Obszar naturalny ZOO z rzadkimi zwierzętami i roślinami z całego świata rozciąga się na powierzchni 100 ha. Mieszka tu 360 gatunków zwierząt. Wystawa: Mała Amazonia, 2 akwaria morskie, wystawa żółwi pustynnych, wystawa zwierząt nocnych, wybiegi dla żurawi i pandy czerwonej. Muzeum Drukarstwa (magiczne miejsce gdzie przechował się duch i klimat dawnych czasów. Zwiedzanie z przewodnikiem oraz godzinne warsztaty powstawania druku.
 • Muzeum Straży Pożarnej – spotkanie z Josef Jendřišák – byłym strażakiem, założycielem i właścicielem prywatnego muzeum
 • bogaty program poza treningowy : zajęcia plastyczne, gry i zabawy, animacje, zabawy integracyjne,konkursy, dyskoteki i wiele innych atrakcji
 • kajaki, wycieczki piesze, podchody, uroczyste zakończenie obozu pokazami uczestników
 • wykwalifikowana kadra trenerska oraz doświadczeni wychowawcy
 • komfortowe noclegi w 2,3,4 os. pokojach z łazienkami, TV, WiFi (http://www.mosir-cieszyn.pl/obiekt/gosciniec-sportowy)
 • Zaplecze sportowe :Hala Widowiskowo-Sportowa w Czeskim Cieszynie, sala gimnastyczna, baletowa, bieżnia, basen.

 

OPCJA NR 3.

screen ice funObóz Ice&Fun, Korbielów-Namestowo

29.06 – 11.07 2015 

Cena za 6 dni obozu: 1399 złotych

Więcej informacji o tym obozie znajdziecie TUTAJ.

Zobaczcie też relację Kasi z obozu Ice&fun 2013: tutaj.

Konkrety:

 • 6 dni sportowo- aktywnych + 1 dzień wolny od zajęć :
 • 2 jednostki treningowe dziennie zajęć na lodzie(nauka od podstawy dla początkujących i zaawansowana forma treningu dla wymagających )
 • 3 jednostki treningowe dziennie zajęć uzupełniających :
 • zajęcia ogólnorozwojowe ( basen, kondycyjne, koordynacyjne, gry i zabawy )
 • zajęcia taneczne, baletowe, rytmika
 • zajęcia imitacyjne (są to zajęcia w trakcie których szkolimy elementy przeniesione z tafli łyżwiarskiej,”na sucho”, koordynacja, skoki łyżwiarskie, rotacje itd.)
 • w ramach zajęć uzupełniających dla dzieci :
 • zajęcia taneczne, zajęcia z piłką, spacery po górach, rysunek, gry i zabawy, basen
 •  Na zakończenie obozu pokazy na lodzie uczestników w obozie
 • Analiza filmowych nagrań z zajęć na lodzie
 • Możliwość korzystania z porad i treningu dla początkujących i amatorskich par sportowych
 • Możliwość codziennego korzystania z hotelowego krytego basenu z hydromasażem i sauny
 • W dzień wolny od zajęć – rekreacyjna wycieczka do hotelowej stadniny koni
 • Trzy posiłki dziennie + drugie śniadanie i woda mineralna
 • Zakwaterowanie w komfortowym i kameralnym hotelu, TV, Wi Fi
 • Transport uczestników z hotelu na trening łyżwiarski i z powrotem
 • Ubezpieczenie NNW

 OPCJA NR 4.

azs

 Letni Obóz Warszawskiej Sekcji AZS Łyżwiarstwa Figurowego

25.07 – 2.08.2015 w Krynicy

CENA: 1500zł

 Szczegółowe informacje

Obóz wprawdzie przeznaczony przede wszystkim dla członków Sekcji AZS oraz studentów z Warszawy, ale jeśli tylko będzie miejsce – organizatorzy zapewniają, że w obozie będą mogli również wziąć udział osoby spoza sekcji.

W CENIE: 

* 8 dni treningowych
codziennie:
– 2x1h treningów na lodzie,
– 1h imitacji,
– 1h (lub więcej) ćwiczeń ogólnorozwojowych,
– analiza (nagrywamy Was na lodzie, a wieczorem oglądamy i analizujemy Wasze błędy)
* noclegi w centrum Krynicy (ok 5-10 min pieszo od lodowiska i centrum Krynicy;
WILLA ADA (ul. Zielona) – pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami oraz studia (2+2 i 2+3) z łazienkami,
WILLA ADAM (ul. Kościuszki) – pokoje 2 i 3 osobowe z umywalkami (łazienka na korytarzu)
niestety nie było opcji noclegów w jednym miejscu, ale myślę ze damy rade 😉
http://krynica-gorska.pl/index.php
* wyżywienie
NA WŁASNĄ RĘKĘ: dojazd
DLA KOGO: dla członków Sekcji AZS Łyżwiarstwa Figurowego oraz innych studentów Warszawy (można zaczynać od zera !!!)
LIMIT MIEJSC: 20-30 osób (decyduje kolejność wpłat)

planowane 3 GRUPY TRENINGOWE
podstawowa – dla tych co zaczynają od zera
średniozaaw – dla tych co trenują z nami od tego sezonu
zaaw – dla tych co obecnie trenują w grupie średniozaawansowanej

PROGRAM:
SOB, 25.07 – przyjazd do Krynicy w godzinach przedpołudniowych (lub w nocy z piątku na sobotę – z Warszawy codziennie jeżdżą busiki na noc i to chyba najwygodniejszy środek transportu ze stolicy), trening na lodowisku w godzinach popołudniowych, zajęcia ogólnorozwojowe na szlakach Krynicy i zapoznanie się z miastem 🙂
ND, 26.07- SOB, 1.08 – 2h treningu na lodzie, ok 1h treningu imitacyjnego na sali gimnastycznej, ok 1h treningu ogólnorozwojowego na boisku / szlakach górskich (ok znaczy ze możemy przedłuzac w ramach potrzeb 😉 ), analiza (na treningach nagrywamy Was, a wieczorem analizujemy Wasze błędy)
w sobotę wieczorem wyjście do klubu na wspólną zabawę integracyjną 😉
ND, 2.08 – wyjazd z Krynicy


 OPCJA NR 5.

figurujemy screen

FigurujeMy w Toruniu

20-26 września 2015 

cena: 590 złotych (bez zakwaterowania i wyżywienia)

1200 złotych (z zakwaterowaniem i wyżywieniem)

Jest możliwość (za dopłatą około 30 złotych za dobę) wynajęcia pokoju jednoosobowego jeśli jest taka potrzeba. Przy zgłoszeniu do 1 sierpnia wraz z wpłatą zaliczki min 300 zł można uzyskać rabat w wysokości 60 zł.

W skrócie gwarantujemy:

 20  treningów na tafli  (każde po 45 min) 
 11  treningów   (każde po 45 min)

Wykwalifikowana kadra trenerska

Komfortowe warunki – zajęcia w małych grupach
Wygodne bloki treningowe przystosowane do potrzeb łyżwiarzy.
Spotkania teoretyczno – towarzyskie dot. teorii łyżwiarstwa, regulaminu ISU, omówienie bieżących zajęć oraz innych tematów wagi lekkiej.

 OPCJA NR 6.

Obóz łyżwiarski w Giżycku organizowany przez klub MKŁ Libella Lublin

23-30 sierpnia 2015

cena: 1400 złotych

Ilość treningów :
11 godzin treningu na lodowisku + trening imitacyjny + trening ogólnorozwojowy
Hotel:
Hotel Relax : pełne wyżywienie: pokoje : 1-osobowe,2-osobowe, 3-osobowe : w każdym pokoju łazienka

wydarzenie na FB

film z zeszłorocznego obozu

giżycko lublin


UWAGA KONKURS!

Na obóz Strefy Aktywnej możesz wygrać Na tafli  kupon rabatowy uprawniający do zniżki w wysokości 200 złotych. Do zrealizowania do 31 kwietnia 2015 roku.

Szczegóły TUTAJ.

Oprócz obozów, szykuje się również wyjazd na letnie warsztaty łyżwiarskie do Dębicy (15-22 sierpnia 2015)

Więcej informacji o warsztatach: TUTAJ 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 komentarze “Letnie obozy łyżwiarskie 2015”