Łyżwy Edea Chorus i płoza MK Galaxy

na tafli wielka galeria łyżew

Zdjęcia buta Edea Chorus i płozy MK Galaxy oraz krótki opis doświadczeń użytkowania

Wszystkie wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

 

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 

Czytaj więcej o akcji>>

1 Edea Chorus_przód
 

Na łyżwach jeżdżę nie całe dwa lata a łyżwiarstwo figurowe ćwiczę sama od roku. Skaczę wszystkie skoki pojedyncze wraz z Axlem oraz okazyjnie podwójnego Salchowa. Moim ulubionym skokiem jest Flip i oczywiście Axel. Moimi ulubionymi elementami są skoki jednak piruety i kroczki też mają miejsce w moim serduszku. Osobiście kocham klasyczny piruet stany i wszystkie odmiany piruetów siadanych oraz pętlice. Edea Chorus to moją trzecia para łyżew. Pierwsze – Botas Peggy to łyżwy typowe dla osób jeżdżących rekreacyjnie gdyż są stosunkowo miękkie. Drugą parą były łyżwy- Edea Overture z płozą Mark IV Ultima. Z tym modelem wiąże bardzo dobre wspomnienia i mam do nich sentyment (pierwsze łyżwy profesjonalne) i to one dały mi możliwość rozwoju. Overture to dobry but dla początkujących i nie polecam skakać na nich Axla. Obecnie posiadam łyżwy- Edea Chorus z płozą MK Galaxy i jestem w nich zakochana. Cudowny, twardy i wygodny model łyżew idealny dla szerokich stópek i wysokich podbić. (Ps.: Ani razu mnie nie obtarły).

 

wymiarki
Mam dość szeroką stopę z BARDZO wysokim podbiciem ( No cóż taka już moja natura, geny…).

a) 1 Obwód „haluksa” – 22.5 cm
b) 2 Obwód podbicia – 25 cm

Lubię chodzić w butach na obcasie jednak nie jest to związane z podbiciem. Wiem jednak, że przez te 25 cm obwodu podbicia jest problem z kupnem butów, a lekarze zawsze pytają się mnie czy nie zrobiłam sobie czegoś w stopę 😀

5 stopa bok
6 stopy góra
Na łyżwach jeżdżę średnio 2/3 razy na tydzień po 1.5h czasami 3h.

Edea Chorus z płozą MK Galaxy – but kupiony i zamontowany do płozy w sklepie Edge. Natomiast płoza kupiona w sklepie SPIN. W wyborze pomógł mi przemiły Pan Przemysław Domański.

But 999zł, płoza 400zł.

Jeżdżę w nich 3 miesiące. Bardzo lubię ten model łyżew i samą firmę Edea. Uważam, że są to buty idealne dla osób z wysokim podbiciem i szeroką stopą. Wielkim plusem jest fakt, iż ani razu mnie nie obtarły, a jazda w nich zaraz po kupieniu była bardzo łatwa. Cenię w nich wygodę, lekkość, stabilność oraz pewność w każdym ruchu. Bardzo polecam wszystkim te buciki oraz oczywiście płozy, które jak na swoją niską cenę zasługują na wielką pochwałę.

Gdybym miała kupić nową parę łyżew jaki byłyby to oczywiście buty firmy Edea, najprawdopodobniej przepiękne modele Ice Fly lub Piano. Jeśli chodzi o płozę to wybór padłby na MK Professional.

 

2 Edea Chorus_bok
3 Edea Chorus_tył

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *