Łyżwy Edea Overture i płoza MK 21 (Mitchel & King)

na tafli wielka galeria łyżew

Zdjęcia buta Edea Overture i płozy MK21 (Mitchel&King) + krótki opis doświadczeń użytkowania

Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

 

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 

Czytaj więcej o akcji>>

1_edea_overture_przod
Jeżdżę na łyżwach figurowo od 4 lat. Obecnie ćwiczę się w różnorodnych przejściach krawędziowych, kroczkach. Skaczę od dawna trójkę, obecnie uczę się i szlifuję Salchowa oraz Toe loopa, przymierzam się do piruetów siadanych. Jest to moja druga para łyżew (pierwsze łyżwy kupiłam w Decathlonie – najwyższy model Oxelo do jazdy figurowej dostępny w sklepie. Zmiana na Overture okazała się prawdziwą rewolucją, łyżwy Oxelo złamały się po pierwszym sezonie nauki – czyli trzech miesiącach, poza tym płoza była bez porównania gorsza – dużo ciężej było na niej się uczyć wszystkich elementów).
Jeżdżę praktycznie tylko w sezonie (grudzień – marzec), najczęściej ok. 7 razy w tygodniu po 1,5 h.
Łyżwy kupione w Sklepie Spin w Warszawie, doradzano mi ten model w sklepie; sugerowałam się tym że łyżwy powinny być twarde, ponieważ proponowano mi też bardziej miękkie modele. Zapłaciłam 700 zł za komplet.
wymiarki
Mam dość szeroką stopę z wysokim podbiciem
a) obwód 1=25 cm
b)obwód 2=25,5 cm
(lubię chodzić na obcasie, ale naprawdę niziutkim, zwykle ok.2-3 cm)
5_stopa_bok
3_edea_overture_tyl
6_stopy_gora
Cztery sezony za mną.
Jestem ogromnie zadowolona. Najważniejsza jest wygoda (rozchodziły się pięknie po miesiącu intensywnej jazdy) i poczucie stabilności. Łyżwy są odpowiednio sztywne, czuję się w nich naprawdę bezpiecznie. Są bardzo dobre do nauki technicznych, podstawowych elementów. Minus taki że mogłyby być nieco ładniejsze wizualnie, bo wyglądają troszkę topornie.
Następny model, jaki bym kupiła to Edea Ice Fly – jestem ogromnie zadowolona z butów Edei, teraz wraz z rozwojem umiejętności wybrałabym po prostu twardszy model.
2_edea_overture_bok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Łyżwy Edea Overture i płoza MK 21 (Mitchel & King)”