Łyżwy Edea Piano i płoza Coronation Ace (John Wilson)

na tafli wielka galeria łyżew

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Edea Piano i płozy Coronation Ace (John Wilson)  oraz krótki opis doświadczeń użytkowania

Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

 

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 

Czytaj więcej o akcji>>

1 Edea Piano_przód
Na łyżwach jeżdżę ponad 3 lata. Wykonuję podstawowe pojedyncze skoki i piruety. Edea Piano to moja trzecia para łyżew (wcześniej jeździłem na rekreacyjnych, później Grafach). Musiałem wybrać tak sztywne łyżwy (95 według producenta) ze względu na problemy, które miałem z prawą stopą. Nie ma szans żeby się złamały, mimo swojej ,,twardej budowy” są bardzo wygodne.

 

wymiarki
Obwód „haluksa” – 22 cm
Obwód podbicia – 24,5 cm

 

5 Stopa Bok
6 stopy góra
2 Edea Piano_bok
3 Edea Piano_tył
Na łyżwach spędzam 4 / 5 dni w tygodniu po 1 / 2 lub czasem nawet 3 godziny (zależy od dnia).

 Łyżwy zostały zakupione w Edge Shop. Na model buta sam się zdecydowałem. Buty kupione za 1,999 zł, natomiast cena płozy wynosi około 700-800 zł. Te łyżwy mam dopiero od 3 / 4 miesięcy. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru, ponieważ są to najwygodniejsze łyżwy jakie do tej pory miałem. To nie jest zasługa tylko obuwia, lecz także świetnej płozy, która jest bardzo dynamiczna. W przeciwieństwie do poprzedniej pary, w tej czuję się jakbym miał większe możliwości. Najbardziej podoba mi się poczucie lekkości, natomiast jedynym minusem, który widzę (nie wynikającym z budowy buta, ale mojej stopy), to taki, że stopa pasuje do buta idealnie (stopa – 255 mm), ale góra stopy już nie (co oczywiście nie przeszkadza w jeździe).

4 Płoza Coronation Ace
 

W tym momencie nie myślę o zmianie łyżew, ponieważ moim zdaniem Edea ma jedne z wygodniejszych modeli. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *