Łyżwy Risport Antares i płoza Wilson Excel (John Wilson)

na tafli wielka galeria łyżew

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Risport Antares oraz płozy Wilson Excel + krótki opis doświadczeń użytkowania

Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

 

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 

Czytaj więcej o akcji>>

1. Risport antares_przód
Jeżdżę od prawie 2 lat, skaczę trójkę skakaną i uczę się pojedynczych skoków. Zazwyczaj jeśli zrobię dobry wjazd, to wyjdzie mi ładny piruet na jednej nodze, lecz nadal się doskonalę w technice kręcenia piruetów. Umiem wykonać trójki; zewnętrzne i wewnętrzne, cyrkiel w prawo i w lewo oraz twizzle. Innych elementów nadal się uczę, więc jeszcze nie umiem ich bezbłędnie wykonać. Jest to moja pierwsza para łyżew, tak, że nie mam porównania, ale mimo to uważam, że jak na mój poziom są bardzo dobre.
Zazwyczaj trenuję dwa razy w tygodniu po mniej więcej godzinę, ale gdy tylko mogę sobie na to pozwolić (nie mam dużo sprawdzianów lub kartkówek, co niestety rzadko się zdarza) robię to częściej.

 

wymiarki
W porównaniu do długości moja stopa jest raczej proporcjonalnie szeroka z wysokim podbiciem.
 1 Obwód „haluksa” 23 cm
 2 Obwód podbicia 22 cm
Mimo wysokiego podbicia preferuję obuwie sportowe.
5. Stopa bok
Łyżwy kupione w sklepie Spin w Warszawie. Z tego co pamiętam kosztowały około 625 zł (łyżwy+płoza)
Jeżdżę w nich od obozu w lipcu 2016 roku (tj. około 1,5 roku). Ogólnie jestem bardzo zadowolona z wybranych przeze mnie łyżew. Spełniają moje oczekiwania zarówno te estetyczne jak i użytkowe. Jedyne co mi przeszkadza to, że maja plastikowa podeszwę, a bardziej podoba mi się taka jaka jest w modelach z wyższej półki. Bardzo lubię napis na swojej płozie, który wygląda pięknie i profesjonalnie, ponadto dzięki nim mogę rozwijać swoją pasję.
6. Stopy góra
3. Risport antares_tył
2. Risport antares_bok
Gdybym miała nieograniczony budżet, wybrałabym Edea Ice Fly z płozą Revolution Gold Seal (mimo, że nie są przeznaczone do mojego poziomu), ale patrząc realnie najprawdopodobniej zakupiłabym Risport RF3 Super z płozą Coronation Ace od Johna Wilsona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *