Łyżwy Risport RF3 Super i płoza Majestic (John Wilson)

na tafli wielka galeria łyżew

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Risport RF3 Super i płozy Wilson Majestic oraz krótki opis doświadczeń użytkowania

Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

 

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 

Czytaj więcej o akcji>>

risport rf3 super_przód
Na łyżwach jeżdżę 26 lat. Skakałam wszystkie podwójne skoki (prócz axla), uwielbiam piruety. Skupiałam się na tańcu na lodzie i łyżwiarstwie synchronicznym. Kocham głębokie krawędzie i dobrą technikę jazdy. To moja trzecia para łyżew. Wcześniej miałam Risporty po jakiejś innej zawodniczce i Wifa z płozą Wilson Axel i potem Gold Seal (nie pamiętam modelu, a oznaczenie się starło). Różnica między Wifa a Risport to wysokość obcasa. Stanowczo lepiej mi było w Wifa (o te pół centymerta). Co do płóz to jak mam porównać MK Profesional i Wilson Gold Seal z Wilson Majestic i Axel to mała różnica. Na tych pierwszych łatwiej się skakało przez układ ząbków, ale na tych drugich też można było dać radę. Powiem coś, po czym parę osób pomyśli „głupia”, ale na słabszych płozach łatwiej mi się kręci piruety.
wymiarki
Obwód „haluksa” – 20 cm
Obwód podbicia – 20 cm

Bardzo mała stopa 🙂 jak dziecko rozmiar 35. 

 

stopa bok
stopa góra
risport rf3 super_bok
risport rf3 super_tył
Jak często w tygodniu jeżdżę? Mimimum 10 h, choć w sezonie to ok 20 h plus godzina jazdy bez uczniów dla samej dla siebie.

Łyżwy kupione w Spin w Warszawie. Sama wybrałam i finanse wybrały też za mnie, bo nie miałam pieniędzy na lepszy model. Mówili ,że ten nie wystarczy i się szybko zużyje 😛
Kosztowały prawie 4 tys. złotych Risport RF3 z płozą MK Profesional. 14 lat temu było ceną całkiem dobrego samochodu używanego !
Jak długo je mam? Równo 14 lat (kupione cztery lata przed ME w Warszawie, właśnie się doliczyłam)

Dziś i tak nie umiem zamienić ich na inne. Rok po kupieniu płakałam, że nie wygodne i nie stać mnie na Grafa. Wydawało mi się ,że są za duże, ale ułożyły się szybko. Wiele lat przeszkadzał mi obcas wyższy niż w Wifa. Cały czas mam w tym problem, ale jakoś się przyzwyczaiłam. Niesamowita wytrzymałość, jak skakałam to ważyłam 50 kg, ale dziś mając 20 kg więcej nadal skaczę pojedyncze, a but się nie łamie ! Jeśli ktoś chciałby kupić używane to polecam stare RF3. Super były sztywne i niesamowicie odporne na zniszczenie.
Chciałam kupić nowe, ale nowe są niewygodne. Chciałam RF2, ale but jak dla mnie za niski. Cały czas myślę o Graf Edmonton z płozami Gold Seal. Dziś dużo modeli ma niski but, od kostki do łydki (taki trend) bardzo mi to przeszkadza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *