Malowanie światłem w Nysie – sesja pole dance i o tym sporcie słów kilka

rolki figurowe w sukience ice style
Oprócz łyżwiarstwa figurowego kocham też rurę, a w sierpniu w Nysie miałam przyjemność współpracy z Tomaszem Gasem – fotografem, który od ładnych kilku już lat specjalizuje się m.in. w fotografii pole dancerek. Oczywiście na zdjęciach nie mogło zabraknąć także motywu rolek figurowych czy sukienek łyżwiarskich. 

 

unnamed (10)
roleczki statua
pole dance
kupido

na zdjęciu sukienka od Ice Style 

oraz strój Siren Set od Vertical Fit

rolki figurowe
unnamed (9)
handspring
titanic pole dance

„O wpisaniu pole dance na listę dyscyplin poinformowało Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF). To oznacza, że „pole dance” ma również szanse zostać w przyszłości dyscypliną olimpijską. Dąży do tego Międzynarodowa Federacja Tańca na Rurze, której szefem jest Katie Coates. W 2012 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa świata. Według ekspertów, realnym terminem wprowadzenia „pole dance” do programu igrzysk byłby 2028 rok. Zaliczenie tańca na rurze do grona dyscyplin sportowych oznacza m.in., że profesjonalni zawodnicy będą musieli przechodzić przez testy antydopingowe”.

 

Telewizje zrobiły o tym liczne materiały, w których delikatnie mówiąc wyśmiali temat.

 Ostatnio miałam zaszczyt uczestniczyć w nagraniu, które na pohybel prymitywnym materiałom, które w ostatnich dniach wyemitowały niektóre stacje telewizyjne pokazuje, że pole dance to nieraz dźwiganie całego ciężaru swojego ciała NA RURZE, a nie żadne wicie się OBOK NIEJ. To wspaniały sport, który jest kompozycją siły i rozciągnięcia mięśni oraz tańca. Ci, którzy nie mieli okazji spróbować swoich sił na drążku pionowym zazwyczaj tkwią w swoich płytkich skojarzeniach. A tym, którzy szydzą z pole dance momentalnie znika złośliwy uśmieszek z twarzy, gdy stają przy rurce i nie mają nawet siły się na niej wspiąć. Polecam takim nosaczom pompki tricepsowe i scyzoryki po każdym treningu u Bereniki, może nabiorą wtedy respektu i poszerzą swoje zawężone do klubów go go horyzonty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *