Ślub idealny

Co gwarantuje perfekcyjny ślub? Co sprawia, że zarówno wesele, jak i cała oprawa uroczystości jest wprost idealna? Malownicza okolica? Stary kościółek u podnóża gór? Przesympatyczny ksiądz? Rewelacyjna orkiestra? Piękne dekoracje, smaczne jedzenie?

Na weselu moich przyjaciół przekonałam się, że owszem te wszystkie elementy są ważne i mogą dodać wspaniałości temu dniu, jednak tak naprawdę o tym, czy będzie on udany decydują państwo młodzi i ich goście. To oni tworzą całą atmosferę, oni zagrzewają się wzajemnie do zabawy, dlatego relacje między nimi są niezwykle istotne.

Często jest tak, że goście obecni na weselu się nie znają, siedzą na przeciwko siebie przy stole i nie mają o czym rozmawiać. Dlatego, dobrym zagraniem ze strony przyszłych państwa młodych było to, że kilka miesięcy przed weselem spotkali się ze mną i moim partnerem oraz z jeszcze jedną parą, aby wręczyć nam zaproszenia, a przy okazji nas ze sobą zapoznać. Był to pierwszy krok zapewniający gościom to, że wchodząc do kościoła, a później na salę zobaczą znajome twarze, a to przecież od razu raźniej i weselej.

Kolejną sposobnością do integracji gości był bezsprzecznie wieczór panieński i wieczór kawalerski. Nic tak później nie pobudza do śmiechu, jak wspominanie tych szalonych nocy między sobą podczas wesela.

Punkt trzeci to starościna i starosta wesela. Państwo młodzi obsadzili te stanowiska wprost wybornie. Charyzmatyczni i przezabawni pasowali do tej roli w stu procentach i doprowadzali pozostałych gości podczas zabaw, konkursów i oczepin do łez (były to łzy śmiechu rzecz jasna)

Postawa państwa młodych również, a może przede wszystkim przyczyniła się do tego, że wesele było po prostu cudowne. Byłam przemile zaskoczona ich podejściem do gości, ale także do obsługi, czy panów z orkiestry. Przed ślubem pani młoda i pan młody znaleźli czas, aby przyjść do naszych pokoi, zapytać czy wszystko w porządku, czy się ulokowaliśmy, jak minęła podróż i zwyczajnie podzielić się z nami tymi wszystkimi emocjami towarzyszącymi im, w tak ważnym i niepowtarzalnym dla nich dniu. Podczas wesela usiedli przynajmniej raz przy każdym ze stolików, rozmawiali i wznosili toasty ze wszystkimi i z każdym z osobna. Niesamowicie się nami zajęli. Nie zachowywali się, jak to czasem bywa na niektórych ślubach, jak celebryci, ale niczym prawdziwi gospodarze starali się każdemu dogodzić, z każdym zamienić choćby kilka słów. Nie dało się po nich poznać, że są zestresowani czy spięci, uśmiech nie schodził z ich twarzy do samego świtu.

Ślub odbył się 18 sierpnia, ale wspomnienie ich zakochanego spojrzenia podczas składania sobie ślubnej przysięgi i ich zapierającego dech w piersiach pierwszego tańca są żywe w mojej pamięci po dziś dzień. Bawiłam się wyśmienicie i żałuję, że nie można tego powtórzyć. Tak sobie myślę, żeby urządzić takie samo wesele, to samo miejsce i nawet Ci sami goście, zmieniłaby się tylko tym razem obsada w roli państwa młodych, choć bardzo wątpliwe czy komukolwiek udałoby się lepiej podołać tej  funkcji niż zrobili to Mateusz i Dominika. :) Dziękuję Wam kochani. Już Wam to mówiłam, ale z przyjemnością powtórzę: mam nadzieję, że będziecie przez całe życie patrzeć na siebie tak, jak wtedy pod ołtarzem…

W pamięć zapadły mi jeszcze dwa z dziesięciu przykazań weselnika, które były umieszczone przy recepcji:

– Jeśli podczas wesela brakuje Ci okazji do śmiechu, w korytarzu wisi lustro.

– Jeśli któryś z gości krytykuje jakikolwiek aspekt wesela ma obowiązek w ciągu pół roku urządzić lepsze.

Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Dębem” położony jest w Wójtowicach, około 10 km na zachód od Bystrzycy Kłodzkiej. Miejscowość położona w samym sercu Gór Bystrzyckich, przebogato obdarzonych przez Matkę Naturę, wydaje się być „Zapieckiem Pana Boga”.
Sam ośrodek, zewsząd otoczony stromiznami okolicznych wzniesień góruje nad okolicą. To niecodzienne położenie oraz bliskość atrakcji turystycznych sprawia, że Wójtowice są strefą ciszy, zieleni, wypoczynku i rekreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy “Ślub idealny”