Zawody łyżwiarskie ISU Junior Grand Prix Gdańsk i konkurs z nagrodami dla kibiców!

Alexandra BORYSOWA Cezary ZAWADZKI_7
Już w najbliższy czwartek hala Olivia w Gdańsku zamieni się w  widowiskową arenę zmagań w łyżwiarstwie figurowym. Od 5 października rozpoczynają się prestiżowe zawody z cyklu ISU Junior Grand Prix. Rywalizacja potrwa do soboty, 7 października włącznie. Na tafli  rywalizować będzie blisko 150 zawodników z ok. 30 krajów świata, a w gronie tym nie zabraknie Polaków – 3 solistów, 3 solistek oraz 2 par tanecznych. Zmagania łyżwiarzy można obserwować za darmo, codziennie od 9.00 do 22.00. Dla kibiców odwiedzających halę przygotowano konkurs z nagrodami. 

na zdjęciu Olexandra Borysova i Cezary Zawadzki
fotograf: Tomasz Pindel

 ISU Junior Grand Prix to międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w ramach światowego cyklu Grand Prix, drugie najważniejsze zawody po Mistrzostwach Świata Juniorów. W zawodach w Gdańsku wystartuje blisko 150 zawodników z ok. 30 krajów świata, a najliczniej reprezentowane będą Rosja, USA i Kanada.

Kto wystąpi? 

Z naszych reprezentantów wystąpią:

  • 3 solistki – Oliwia Rzepiel (Ochota Warszawa), najlepsza w tej chwili polska juniorka, a także Magdalena Zawadzka (Molo Osiek, Oświęcim) i Paulina Hryniewicz (UIKŁF Piruette Opole)

  • 3 solistów – Ryszard Guertler, zawodnik z klubu Ochota Warszawa, który był 16. na JGP w Mińsku i jest to najlepszy polski wynik od kilku lat, a także Miłosz Witkowski (ŁTŁF Łódź) i Eryk Matysiak (MKŁ Łódź).

  • 2 pary taneczne: Oleksandra Borysova /Cezary Zawadzki to aktualni v-ce mistrzowie Polski, 20. para MŚJ sprzed 2 lat, a także Yohanna Broker/Yann Thayalan, para trenująca we Francji (Yann jest Polakiem) pod kierunkiem Pierre’a Baudouin’a.

Łyżwiarze w kategorii solistek, solistów, par tanecznych i par sportowych będą walczyć o punkty w światowym rankingu  ISU. Warto wiedzieć, że jest to juniorska światowa czołówka! Wielu spośród nich już niebawem wystartuje w Mistrzostwach Świata, igrzyskach olimpijskich i innych zawodach na taflach całego świata. Możemy się spodziewać, zwłaszcza u solistek i solistów, bardzo wysokiego poziomu, trudnych kombinacji i skoków poczwórnych.
Najciekawiej zapowiada się rywalizacja par sportowych, niestety bez udziału Polaków. W Gdańsku wystąpią Ekaterina Aleksandrovskaya/ Harley Windsor z Australii, czyli aktualni Mistrzowie Świata Juniorów – pierwsza w historii para z Australii, która wywalczyła ten tytuł. W tej konkurencji wystąpi też para rosyjska Anastasia POLUIANOVA / Dmitri SOPOT – to nowe zestawienie, ale Dmitri jest brązowym medalistą MŚJ 2016 z poprzednią partnerką, Ekateriną Borisovą; razem wygrali też Youth Olympic Games 2016, a w JGP w Mińsku zajęli drugie miejsce. Do walki o medale na pewno włączy się para z Chin: Yumeng GAO / Zhong XIE, czyli aktualni brązowi medaliści MŚJ oraz druga para rosyjska, która wygrała JGP w Mińsku – Daria Pavliuchenko/ Denis Khodykin.
Wśród solistek udział wezmą m.in. Rosjanka Daria Panenkova (zwyciężczyni JGP Riga Cup) i Koreanka Eunsoo Lim (drugie miejsce JGP Salzburg). Także w kategorii solistów w Gdańsku będziemy mogli oglądać medalistów tegorocznego cyklu JGP z innych miast: Alexey Erokhov (Rosja) – 1 miejsce JGP Mińsk, Egor Rukhin (Rosja) – 3 miejsce JGP Brisbane, Camden Pulkinen (USA) – 1 miejsce JGP Salzburg, Tomoki Hiwatashi (USA) – 3 miejsce JGP Riga Cup, Luc Economides (Francja) – 2 miejsce JGP Salzburg.
GP-Gdańsk_logo
Zawody organizowane są przez ISU (Międzynarodową Unię Łyżwiarską) oraz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego pod patronatem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Informacje dla kibiców

Miejsce:

hala widowisko-sportowa Olivia, aleja Grunwaldzka 470, 80-309 Gdańsk (wejście od strony ul. Grunwaldzkiej)

Dni i godziny rozgrywania zawodów:

5-7 października 2017, od godz. 9:00 do późnych godzin wieczornych  (do 20.00/22.00)

Wstęp – wolny

 

PROGRAM ZAWODÓW:

5.10 (czwartek)

09:45-15:05 Solistki – program krótki

15:30-18:35 Pary sportowe – program krótki

19:00-22:55 Soliści – program krótki

6.10 (piątek)

09:15-12:00 Pary taneczne – taniec krótki

12:30-16:10 Pary sportowe – program dowolny

16:40-22:40 Solistki – program dowolny

22:40 Ceremonie medalowe – Solistki i Pary Sportowe

7.10. (sobota)

12:00-16:35 Soliści – program dowolny

17:00-20:05 Pary taneczne – taniec dowolny

20:05 Ceremonie medalowe – Pary taneczne i Soliści

Konkurs fotograficzny dla kibiców

Do wygrania profesjonalne torby sportowe marki Edea!

foto_KONKURS

Zapraszamy kibiców ISU Junior Grand Prix Gdańsk 2017 do udziału w Foto-Konkursie z nagrodami. Zasady są następujące:

w okresie trwania zawodów, tj. od 5 do 7 października 2017 roku, w godz. od 12:00 do 22:00 należy przyjść do Hali Olivii i zrobić dowolne zdjęcie z zawodów (np. siebie/ rodzinę/ znajomych jako kibiców; zawodników na tafli, na rozgrzewce itp.).

Uwaga: podczas występów zawodników zabronione jest robienie zdjęć z lampą błyskową.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

zdjęcia należy przesłać e-mailem na adres marketing@pfsa.com.pl podając przy tym swoje dane osobowe (imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, nr telefonu) oraz dodając w treści maila oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez PZŁF na potrzeby prawidłowego przeprowadzenia konkursu, zgodnie z regulaminem konkursu fotograficznego dla kibiców ISU Junior Grand Prix Gdańsk 2017

zdjęcia nadesłane danego dnia zawodów do godz. 24:00 biorą udział w konkursie na „Zdjęcie Dnia”

każdy uczestnik może zgłosić max 5 zdjęć do „Zdjęcia Dnia”; wymagania techniczne dla zgłaszanych zdjęć to format jpg, jpeg, wielkość max 1 MB, minimalne wymiary 800×600

jury konkursowe wyłoni następnego dnia do godz. 11:00 zwycięskie „Zdjęcie Dnia” i poda nazwisko autora.

Wyniki będą udostępnione na stronie www.pfsa.com.pl oraz na Facebook’u.

Autorzy 3 zwycięskich „Zdjęć Dnia” (z każdego dnia zawodów) otrzymają w nagrodę profesjonalne torby sportowe marki „Edea”.

Do zobaczenia w Gdańsku!

Paulina Hryniewicz_02

na zdjęciu Paulina Hryniewicz
fotograf: Tomasz Pindel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Zawody łyżwiarskie ISU Junior Grand Prix Gdańsk i konkurs z nagrodami dla kibiców!”