Program "Chodź na łyżwy"

Dzień otwarty. Chodź na łyżwy we Wrocławiu

1 Grudnia 2019

"Nie bez powodu ostatni w tym roku, ósmy dzień otwarty programu "Chodź na łyżwy" organizujemy właśnie we Wrocławiu. Jest to nowe miejsce na łyżwiarskiej mapie, mające, w naszej ocenie, ogromny potencjał. Pomimo braku pełnowymiarowego, całorocznego lodowiska uformowało się tutaj środowisko łyżwiarskie ponad podziałami figurowo-hokejowymi - komentuje Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego."Mimo tak wczesnej godziny, impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wrocławian! Świadczy to o pilnej potrzebie stworzenia miejsca do organizacji tego typu imprez. Wspaniała atmosfera. Szkoda, że aby oglądać pokazy łyżwiarek z Opola trzeba było się gromadzić za bandami, małe dzieci nie były w stanie zobaczyć wszystkiego. Brak trybun i odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia rozgrzewki w butach dał się we znaki. Oby niedługo we Wrocławiu można było zorganizować taki event na lodowisku przystosowanym do treningów i podziwiania łyżwiarskich sportów!
 

"Prawie 200 osób uczestniczyło w zajęciach oraz animacjach prowadzonych podczas dwóch porannych niedzielnych godzin. Dwie grupy musieliśmy zamknąć już w sobotę, gdyż zainteresowanie mieszkańców przekraczało nasze założenia. To pokazuje, że całoroczne lodowisko, na którym swoje zajęcia mogłyby prowadzić kluby, jest we Wrocławiu bardzo potrzebne"


We Wrocławiu nie ma infrastruktury (nie ma szatni, nie ma trybun, nie ma równiez miejsca, w którym można było przeprowadzić rozgrzewki dla dzieci przed ich wejściem na taflę.  

Program "Chodź na łyżwy" ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowany jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych oraz pikników rodzinnych, na które PZŁF zaprasza całe rodziny. Uczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich. Każdy młody adept łyżwiarstwa figurowego otrzymuje mały upominek oraz dyplom.

Na uczestników niedzielnego wydarzenia, które organizowane jest w formie pikniku rodzinnego czekała też atrakcja w postaci pokazów łyżwiarskich. Wstęp i udział w zajęciach był bezpłatny.