Łyżwiarstwo figurowe / Ćwiczenia

Kilka ćwiczeń

28 Kwietnia 2016

Większość polskich miast jest już w trybie „off ice”, w najbliższą sobotę (30.04.16) zamykają też lodowiska we Wrocławiu. Nie zapominajmy jednak o treningach wzmacniających poza lodową taflą. Wiele figur, ruchów, skoków możemy spokojnie przenieść na ląd.Przysiady na jednej nodze przydadzą się do pistoletów i piruetów siadanych, zwłaszcza tego z przyciągnięciem nogi. Na początku można je ćwiczyć z asystą piłki.

Wtedy stopę nogi wolnej kładziemy na piłkę i wykonujemy przysiad na drugiej nodze. Opierając się na małej piłce, na początku łatwiej będzie wykonać to ćwiczenie. Z czasem, jak mięśnie się wzmocnią, poradzimy sobie już bez pomocy piłki. Dbajmy tutaj o kolana, aby nie wychodziły za linie naszych palców.
 


Dzisiaj o 20:00 na lodowisku przy ul. Spiskiej we Wrocławiu wielu łyżwiarzy świętować będzie już roztopinki. Nie obędzie się bez całowania lodowej tafli i ciekawych przebrań.

A potem czas wyruszyć na majówkę. My spędzimy ją w Trójmieście m.in. na koncercie Hansa Zimmera w Gdańsku.  Już nie mogę się doczekać! Muzyka z filmu „Gladiator” czy „Piraci z Karaibów” wykonywana na żywo przez wspaniałą orkiestrę? Już mam ciary na całym ciele…

Choć czas lodowej deliry nieuchronnie nadchodzi, pamiętajcie, że odpoczynek też dobrze nam zrobi! Wrócimy stęsknieni w nowym sezonie, aby znów osiągać nowe, łyżwiarskie cele i czerpać jeszcze większą radość z jazdy niż dotychczas. Tego właśnie Wam i sobie życzę.

Na otarcie łez mam informację, że podobno już w lipcu otwierają TOROPOL, nie wypadajmy więc z formy latem, aby w nowym sezonie powrócić na lód ze zdwojoną mocą!

A łyżwomaniakom, którym za daleko do Opola, polecam letnie obozy łyżwiarskie i jazdę na rolkach. No chyba, że macie jakieś inne sprawdzone przepisy na radzenie sobie z depresją polodowcową?