Poradniki

Dlaczego nie warto kupować łyżew marki Tempish, Spokey, Oxelo?

4 Lutego 2019

Dlaczego nie warto kupować łyżew w Decathlonie i Go Sporcie? Dlaczego nie powinieneś kupować łyżew marek Tempish, Spokey, Oxelo i podobnych w cenie poniżej 500 zł?

Emilia Skiba - post opublikowany w grupie Rolkarze i Łyżwiarze Figurowi na FB.


Oto lista podstawowych powodów:


1. Takie łyżwy potrafią się złamać (but na wysokości kostki) bardzo szybko nawet przy jeździe do przodu. Na dodatek będzie to uszkodzenie mechaniczne, więc jest spora szansa, że nie zaakceptują Ci reklamacji. Zostaniesz więc z niebezpiecznym, nieużywalnym sprzętem, za to bez pieniędzy. Złamany but nie trzyma kostki i nie nadaje się do jazdy. 

2. Płozy (ten kawałek metalu, na którym się jeździ) w najlepszym przypadku będą służyły tylko do jazdy przód-tył. Częściej są to jednak produkty płozopodobne, których kształt i długość do niczego się nie nadają.

3. Biada Ci, jeśli chcesz się pobawić w tzw. łyżwiarstwo figurowe, bo jego elementów nie da się na nich wykonywać w ogóle. A jeśli spróbujesz, zamów sobie z wyprzedzeniem wizytę u lekarza, bo uraz masz jak w banku.

4. Wymiana sprzętu na nowy będzie Cię kosztować, więc sumarycznie i tak wydasz podobny pieniądz, co za nowe lepszej jakości lub porządne używane.

5. Leczenie urazów wynikłych z jazdy na tych pseudo-łyżwach może być bardzo drogie. Przypominam też, że urazy bolą. BARDZO.

Oferty używanych sensownych łyżew znajdziesz na facebookowej grupie My łyżwiarze lub na OLX.
Nowe kupisz w sklepach Edge (Katowice) i Spin (Warszawa): tam Ci doradzą. co kupić, żeby odpowiadało Twojej nodze, wadze i umiejętnościom.

Jeśli nie stać Cię obecnie na taki wydatek - zaczekaj, odłóż więcej pieniędzy.

A TUTAJ masz więcej o doborze łyżew tak, żeby nie zrobiły Ci krzywdy.