Dlaczego we Wrocławiu nie ma normalnego lodowiska?

23 Października 2019

Zagadka na dziś! Może ktoś będzie znał odpowiedź?


Świdnica - 57 tys. mieszkańców ma lodowisko z trybunami i za 3 dni (26.10.2019) rozpoczyna łyżwiarski sezon.
Wrocław - 641 tys.! mieszkańców - nie ma ani jednego lodowiska z trybunami, (w tym roku znów skrócił się sezon - otwarcie dopiero 9 listopada, a dodatkowo podniosły się ceny wstępu na lodowisko).

To tylko jedno przykładowe nawiązanie do Świdnicy. Miast, które mają lepsze warunki "lodowiskowe" jest o wiele więcej, ale pytanie: dlaczego tak jest? 

Czy wrocławianie nie zasłużyli na godne warunki do uprawiania łyżwiarstwa w swoim mieście? Znów będą marzli w kolejce i gnieździli się wśród tłumów na tafli nieprzygotowanej do bezpiecznej jazdy. W ten sposób bardzo skutecznie zniechęca się ludzi do pójścia na łyżwy w tym mieście. Przykro się na to patrzy. Wstyd, że nie ma gdzie potrenować we Wrocławiu. Jeśli też Cię to boli lub chciałbyś pomóc społeczności wrocławskich łyżwiarzy - dołącz do naszego manifestu 17 listopada - Wrocław na lodzie - manifestacja - łyżwy w dłoń
Polub strony Wrocław na lodzie i TAK dla całorocznego lodowiska we Wrocławiu, których celem jest zjednoczenie środowiska łyżwiarskiego wokół idei stworzenia całorocznego, profesjonalnego lodowiska we Wrocławiu.

Lodowiska, którego celem nie jest zarabianie milionów monet, ale pełnienie przede wszystkim funkcji społecznych i stworzenie mieszkańcom
  • bezpiecznych, godnych warunków do uprawiania sportów łyżwiarskich,
  • szansy na rozwój i normalne treningi dla klubów,
  • ale też możliwości oglądania meczy hokeja na lodzie, zawodów lub pokazów łyżwiarzy figurowych na światowym poziomie (bo teraz nawet nie ma gdzie ich tu zaprosić).
Tak jest w innych miastach w Polsce, nawet tych 10 razy mniejszych. Dlaczego tak duże miasto jak Wrocław tego nie ma? Czy to uczciwe wobec mieszkańców?