Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Edea Overture z płozą Mirage (Ultima)

27 Listopada 2017

Zdjęcia buta Edea Overture i płozy Ultima Mirage + krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? Czytaj więcej o akcji>>

Na łyzwach jeżdżę od około 11 lat. Jeżdżę w buciku Edea z płozą Mirage. Jest to moja 3 para łyżew. Pierwsza to były zwykłe marketówki, które teraz wyśmiewam, później były już bardziej utwardzone w kostkach Nike, ale miały się nijak do łyżwiarstwa. Na początku byłam przerażona, że kupiłam łyżwy, w których nie potrafię jeździć. Jednak dziś kręcę piruety (szlifuję piruety w tył), skaczę pojedyncze skoki poza Axlem i Lutzem (który jest w mym wykonaniu tak słaby, że się nie liczy :D). Uwielbiam kroczki, obroty i elementy taneczne w łyżwiarstwie. To są prawdziwe smaczki!
Z wielkim bólem muszę przyznać, że obecnie moje treningi nie są częste, ze względu na pracę i uczelnie, które zabierają 80% mojej doby codziennie. Jednak staram się w pełni wykorzystywać weekendy – na tyle, ile mi sił starczy – najczęściej 2 x w tygodniu po ok. 1 godzinie.

Obecne łyżwy zamawiałam przez Internet u p. Turkowskiego w sklepie SPIN z Warszawy. Wybór był dość ograniczony ze względu na dostępny budżet, jednak Pan Turkowski potrafił mi doradzić. Ceny niestety nie pamiętam, jednak pamiętam moje wrażenie – TAAAKIE DROOOGIE? Hahaha, teraz już wiem, że to była tanioszka. Jeżdżę w nich od około 5 lat, co oczywiście po nich widać tzw. łyżwy z historią.

Z pewnością nie są one dostosowane do moich ,,wygłupów” na lodzie – zdecydowanie potrzebuję butów z o wiele wyższym wskaźnikiem twardości. Niestety po takim czasie użytkowania zdążyły się złamać w kostce – skarbonka się wypełnia, by móc sobie pozwolić na kolejne. Jeżeli w tym momencie miałabym środki na zakup kolejnej pary z pewnością udałabym się osobiście do sklepu i przymierzyła różne buty. Jestem wierna marce Edea, jednak bardzo ciekawi mnie but Jackson Premiere. Moja wymarzona płoza to John Wilson Coronation Ace.

Mam dość szeroką stopę o niskim podbiciu.
Obwód haluksa: 22,5 cm
Obwód podbicia: 23,5 cm