Łyżwiarstwo synchroniczne

Hevelius Cup Gdańsk 18-19 stycznia 2020

24 Września 2019

18 i 19 stycznia 2020 roku w Gdańsku odbędą się Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Po raz pierwszy w naszym kraju wystąpią trzy czołowe drużyny z Finlandii. Marigold IceUnity, Helsinki Rockettes oraz Team Unique. To będzie wspaniałe widowisko.

 

Zawody Hevelius Cup odbywają się w Gdańsku cyklicznie od 2017 roku, jednak najbliższe z pewnością zapowiadają się jeszcze bardziej niesamowicie. Wszystko za sprawą udziału światowej sławy łyżwiarskich drużyn, z której każda ma w swoim dorobku przynajmniej jeden tytuł Mistrza Świata! Mowa o Marigold IceUnity, Helsinki Rockettes oraz Team Unique, które podziwia, i do których wzdycha każdy szanujący się fan synchronu. 

Zajrzyjcie na stronę wydarzenia >>TUTAJ<< i zapisujcie sobie termin - weekend 18 i 19 stycznia 2020 r. Gdańsk, hala widowiskowo-sportowa Olivia.

O łyżwiarstwie synchronicznym słów kilka...

W łyżwiarstwie synchronicznym występuje bardzo mało spiral, piruetów i skoków (są one raczej sporadycznie wykonywane przez część drużyny w tzw. izolacji). Kluczowymi elementami są za to kroki i przejścia. Formacje synchroniczne skupiają się także na tzw. kołach, liniach, blokach, młynach i intersekcjach. Formacja synchroniczna liczy 16, 12 lub 8 zawodniczek (+ do 4 osób rezerwowych) wykonujących na lodzie skrupulatnie przygotowany wcześniej układ taneczny. Pierwsze oficjalne Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Synchronicznym miały miejsce w 2000 roku.Łyżwiarstwo synchroniczne jest niezwykle widowiskową dyscypliną. Spójrzcie na twarze łyżwiarek ze zdjęć, obejrzyjcie filmy z przejazdu. Widzicie te emocje? 
Zapraszam również do przeczytania wpisu o historii łyżwiarstwa synchronicznego >>TUTAJ<<.