Łyżwiarstwo figurowe / Historie łyżwiarzy amatorów

List od A.

21 Lutego 2019

Hej Ola. Wiem, że choć razem studiowałyśmy i mamy się na facebooku, to tak naprawdę nigdy się bliżej nie poznałyśmy. Chciałabym Ci jednak powiedzieć jedną rzecz. Stałaś się dla mnie niesamowitą inspiracją. Śledzę od dłuższego czasu Twoją przygodę z łyżwami. Twoje poczynania na lodzie są dla mnie wielką motywacją. Ja dostałam łyżwy gdy miałam 6 lat. Jeździłam u babci na łące, gdzie wylewała rzeka. Nauczyłam się dobrze jeździć do przodu, robiłam przeplatankę, lubiłam to bardzo.
 

Kiedyś, gdy byłam już starsza, miałam ze dwanaście lat, powiedziałam tacie, że chciałabym zostać łyżwiarką. Niestety, tata powiedział, że już raczej za późno na takie marzenie, że profesjonalistki trenują od małego. Wtedy uznałam, że to nie ma sensu i porzuciłam łyżwy na bardzo długi czas.

Od czasu do czasu wybierałam się na lodowisko, ale to tylko w ramach towarzyskiej rozrywki ze znajomymi. Dzięki Tobie jednak znalazłam w piwnicy moje stare figurówki i od trzech tygodni niemal codziennie chodzę na lodowisko. Gdy na chwilę przez myśl przejdzie mi, że może dziś sobie odpuszczę, wchodzę na Twój profil, patrzę jak jeździsz i motywacja wraca. Przez te trzy tygodnie nauczyłam się bardzo dużo, jeżdżę już nie tylko do przodu, ale potrafię jeździć do tyłu, co raz lepiej przeplatam, jadąc tyłem, nauczyłam się obracać, trenuję jazdę na zewnętrznych krawędziach, zaczynam uczyć się piruetów. Wczoraj byłam też pierwszy raz w szkółce jazdy figurowej. Jest drogo, ale pomyślałam, że od razu mogą nauczyć mnie poprawnych technik jazdy i unikania błędów. Chciałabym też wybrać się latem na jakiś obóz łyżwiarski.
Piszę Ci to wszystko, żeby Ci podziękować. Choć nie znamy się za dobrze, to odkurzyłaś moją pasję i pokazałaś, że w każdym wieku można zawalczyć o swoje marzenia. Proszę Cię tylko, żebyś wciąż dzieliła się swoimi umiejętnościami, bo dzięki Tobie, wiem, że nawet jeśli coś wydaje się na razie niemożliwe, to jest to tylko złudzenie, bo tak naprawdę wystarczy po prostu chcieć.

Pozdrawiam Cię bardzo ciepło.
A. 

Podziel się swoją historią!