To i owo

Lodowisko w Pradze - Ice Arena Letnany

3 Maja 2013

Majowy weekend spędziliśmy właśnie w stolicy Czech i oczywiście oprócz zwiedzania miasta, nie obyło się bez odwiedzin tamtejszego lodowiska.

Ice  Arena Letnany  – czynna cały rok z wyjątkiem lipca i sierpnia. 80 koron za dwie godziny ślizgawki. W obiekcie dostępne dwie tafle i wszechobecny zapach hokeistów po treningu. Po dojechaniu pod znamienny adres  (Tupolevova ul. 669 Praha 9 – Letňany Česká republika), pijemy kawę z automatu, przywdziewamy skrzydła i wkraczamy na lód…
Jakość tafli nie zachwyca, jazda niektórych tam obecnych – owszem. Spotykamy miłego Czecha w średnim wieku, kręcącego przepiękne twizzle i wykonującego skomplikowane sekwencje kroków. Kilka dziewcząt skacze flipy, niektóre kręcą piruety. Poziom dobry – widocznie mają tam jakiś klub i regularne treningi. Podszkalam rittbergera skakanego z przekładanki tyłem – wychodzi coraz pewniej. Miły Czech na szczęście dość dobrze włada angielskim i tłumaczy mi jak dobrze technicznie wykonać niektóre figury. Chwali mnie za piruet with broken leg. To była moja ostatnia ślizgawka. Od tamtej pory zadowalam się bieganiem i jazdą na rolkach.