Łyżwiarstwo figurowe / Stroje

Łyżwiarski dres treningowy

10 Maja 2016

Łyżwiarski dres treningowy pomysłu stylistki i miłośniczki łyżwiarstwa figurowego Lucyny Sobieszek (Lucy Style).

Dres jest wykonany z lycry tzw. drapanej. Jest to dzianina elastyczna, grubsza od zwykłej lycry, a od wewnętrznej strony przypomina flanelę. Miękka, ciepła i miła w dotyku. Spodnie są dostosowane do butów łyżwiarskich, z gumką pod obcas. Na rękawie i nogawce aplikacje z wybranym napisem. Bluza, zapinana na zamek, ma dłuższe rękawy z otworem na kciuk, a dół bluzy jest wykończony antypoślizgową taśmą, zapobiegającą przesuwaniu do góry.

Na tafli: Skąd pomysł na ten projekt?
Lucyna Sobieszek: Ponieważ zarówno stylizacja odzieży, jak również łyżwiarstwo figurowe, są bliskie mojemu sercu, powstał pomysł łączący obie te pasje. Nasze łyżwiarki nie mają zbyt dużo możliwości wyboru strojów treningowych. W standardowych sklepach sportowych takie nie występują. Pomyślałam, że mogę coś zrobić w tym zakresie.


NT:  To prawda, że trudno dostać ubrania nadające się na łyżwy, a o uszytych specjalnie dla tego sportu można było sobie dotychczas tylko pomarzyć, dlatego cieszę się, że powstał taki pomysł! Na zdjęciach prezentuje się świetnie, z jakiego materiału jest wykonany?

LS: Dres jest wykonany z lycry tzw. drapanej. Jest to dzianina elastyczna, grubsza od zwykłej lycry, a od wewnętrznej strony przypomina flanelę. Dres, który zaprojektowałam, jest w ulubionym przez dziewczyny kolorze czarnym. Jednak wstawki w kontrastowym kolorze ożywiają czerń. Biegnąc wzdłuż całego ciała wysmuklają sylwetkę.

NT: Czym różnią się one od zwykłych dresów sportowych?

LS: Bluza, zapinana na zamek, ma dłuższe rękawy z otworem na kciuk, a dół bluzy jest wykończony antypoślizgową taśmą, zapobiegającą przesuwaniu do góry. Spodnie są dostosowane do butów łyżwiarskich, z gumką pod obcas.  Każdy dres będzie szyty na konkretne wymiary zamawiającego, a na rękawie i nogawce zostaną umieszczone aplikacje z imieniem (na ręce wersja skrócona – jak na zdjęciach).

Czy wstawki mogą być tylko żółte?

Nie, nie tylko. Wstawki są możliwe również w kolorze różowym- neonowym, białym albo chabrowym.