Łyżwiarskie wydarzenia w styczniu 2020 

31 Grudnia 2019

Co szykuje dla fanów łyżwiarstwa figurowego nadchodzący miesiąc? Na swoje lodowiska przyciągnie w styczniu amatorów jazdy na łyżwach m.in. Warszawa, Toruń i Gdańsk. Przed nami zawody Walley Cup Warszawa, Mentor Cup oraz Hevelius Cup. Szykują się też warsztaty łyżwiarskie FigurujeMy dla dorosłych amatorów. A sięgając dalej za granicę Polski (a konkretnie do Graz w Austrii) od 20 do 26 stycznia oczywiście będą tam miały miejsce Mistrzostwa Europy!

 


5 stycznia - Walley Cup - Warszawa 


W pierwszą niedzielę stycznia odbędzie się jubileuszowa, bo dziesiąta już edycja zawodów łyżwiarskich o puchar Walleya. Walley Cup 2020 odbędzie się na warszawskim na Torwarze 5 stycznia w godzinach 09:00-18:00. Zaplanowany trening: 07:30-08:30 05.01

Po wszystkie szczegóły, m.in. program minutowy zajrzyjcie na stronę: oraz
W tym roku Organizatorzy postanowili dodatkowo uatrakcyjnić to wydarzenie i ogłosili aż dwa konkursy:

KONKURS: Ogłaszamy konkurs na najlepszy banner z zawodów (rejestracji bannerków dokonujemy w rejestracji imprezy). Do wygrania nagrody od naszych partnerów.

KONKURS 2: Nakręć krótki (do 1:30) filmik z zawodów Walley Cup, pokaż w nim atmosferę zawodów, detale zza kulis, swoje lub innych przygotowania - jednym słowem - pokaż, że łyżwy to świetna zabawa. Do wygrania voucher na 300 zł na dowolny z naszych letnich obozów. Organizator zastrzega sobie również prawo do przyznania wyróżnień.


8-12 stycznia - Mentor Toruń Cup 2020 


Międzynarodowe Zawody Łyżwiarstwa Figurowego Mentor Toruń Cup 2020 będzie można podziwiać na lodowisku TOR-TOR od 8 stycznia (środa) do 12 stycznia (niedziela) od godz. 8:00 aż do późnych godzin wieczornych. Wstęp na zawody będzie bezpłatny. Wystąpi 340 zawodników – solistów, solistek oraz par tanecznych z aż 36 krajów!

Na sobotę 11 stycznia 2020 zaplanowana została gala finałowa, w której wystąpią medaliści zawodów, a więc najlepsi łyżwiarze turnieju. Wstęp na galę zwieńczającą te zawody będzie wolny.

Zajrzyjcie na stronę Mentor Cup >>TUTAJ<< oraz na wydarzenie na fb >>WŁAŚNIE TUTAJ<<
 
 
 

18-19 stycznia - Hevelius Cup - Gdańsk

18 i 19 stycznia 2020 roku w Gdańsku odbędą się Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Po raz pierwszy w naszym kraju wystąpią trzy czołowe drużyny z Finlandii. Marigold IceUnity, Helsinki Rockettes oraz Team Unique. To będzie wspaniałe widowisko. Zawody Hevelius Cup odbywają się w Gdańsku cyklicznie od 2017 roku, jednak najbliższe z pewnością zapowiadają się jeszcze bardziej niesamowicie. Wszystko za sprawą udziału światowej sławy łyżwiarskich drużyn, z której każda ma w swoim dorobku przynajmniej jeden tytuł Mistrza Świata! Mowa o Marigold IceUnity, Helsinki Rockettes oraz Team Unique, które podziwia, i do których wzdycha każdy szanujący się fan synchronu. 

Zajrzyjcie na stronę wydarzenia >>TUTAJ<< i zapisujcie sobie termin - weekend 18 i 19 stycznia 2020 r. Gdańsk, hala widowiskowo-sportowa Olivia.
 


Warsztaty FigurujeMy 17 - 19 stycznia - Toruń

Od 17 do 19 stycznia 2020 odbędą się w Toruniu warsztaty łyżwiarskie dla dorosłych amatorów. FigurujeMy. ZOBACZ i zapisz się :) 

7 godz. zajęć na lodowisku* (na pełnowymiarowej tafli)
3 godz. zajęć typu off-ice
- Wykwalifikowana kadra trenerska
- Komfortowe warunki:
* zajęcia w małych grupach
* wygodne bloki treningowe
- Spotkania teoretyczno – towarzyskie dotyczące regulaminów zawodów amatorskich oraz ISU, omówienie bieżących zajęć oraz innych tematów wagi lekkiej.


20-26 stycznia - Mistrzostwa Europy - Graz (Austria)

Szykuje się też oczywiście wspaniałe wydarzenie w Austrii - Mistrzostwa Europy! 

Dokładnie 20 lat po ostatnich Mistrzostwach Europy w Łyżwiarstwie Figurowym ISU, które odbyły się w Austrii (Wiedeń 2000), Graz (Styria / Steiermark) zamienia się w stolicę Europejskiej Łyżwiarstwa Figurowego, w której najlepsi łyżwiarze kontynentalni będą walczyć o pożądane tytuły mistrzowskie. Od 20 do 26 stycznia 2020 r. w drugim co do wielkości mieście Austrii będzie gościć 160 sportowców z 35 krajów. 
 
Na stronie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego odnajdziesz 
WIĘCEJ WYDARZEŃ W POLSCE 

Na stronie Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU)
 ZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ