Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Edea Chorus z płozą MK Galaxy.

20 Listopada 2017

Zdjęcia buta Edea Chorus i płozy MK Galaxy + krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 

1) Od ilu lat jeździsz na łyżwach i co wykonujesz na lodzie. Która to Twoja para łyżew?


Na łyżwach jeżdżę nie całe dwa lata a łyżwiarstwo figurowe ćwiczę sama od roku. Skaczę wszystkie skoki pojedyńcze wraz z Axlem oraz okazyjnie podwójnego Sachlowa. Moim ulubionym skokiem jest Flip  i oczywiście Axel. Moimi ulubionymi elementami są skoki jednak piruety i kroczki też mają miejsce w moim serduszku. Osobiście kocham klasyczny piruet stany i wszystkie odmiany piruetów siadanych oraz pętlice.  Edea Chorus to moją trzecia para łyżew. Piersze - Botas Peggy to łyżwy typowe dla osób jeżdzących rekreacyjnie gdyż są stosunkowo miękkie. Drugą parą były łyżwy- Edea Overture z płozą Mark IV Ultima. Z tym modelem wiąże bardzo dobre wspomnienia i mam do nich sentyment (pierwsze łyżwy profesjonalne) i  to one dały mi możliwość rozwoju.  Overture to dobry but dla początkujących i nie polecam skakać na nich Axla. Obecnie posiadam łyżwy- Edea Chorus z płozą MK Galaxy i jestem w nich zakochana. Cudowny, twardy i wygodny model łyżew idelny dla szerokich stópek i wysokic podbić. (Ps.: Ani razu mnie nie obtarły).

 

2) Jak często jeździsz na łyżwach?


Na łyzwach jeżdżę średnio 2/3 razy na tydzień po 1.5h czasami 3h.

 

3) Opisz mi swoje łyżwy

 

 Edea Chorus z płozą MK Galaxy


a) But kupiony i zamątowany do płozy w sklepie Edge. natomiast płoza kupiona w sklepie SPIN. W wyborze pomógł mi przemiły Pan Przemysław Domański.
b) Byt 999zł, płoza 400zł.
c) Jeżdż w nich 3 miesiące
d) Bardzo lubię ten model łyżew i samą firmę Edea. Uważam, że są to buty idelne dla osób z wysokim podbiciem i szeroką stopą. Wielkim plusem jest fakt, iż ani razu mnie nie obtarły a jazda w nich zaraz po kupieniu była bardzo łatwa. Cenię w nich wygodę, lekkość, stabilność oraz pewność w każdym ruchu.  Bardzo polecam wszystkim te buciki oraz oczywiście płozy, które jak na swoją niską cenę zasługują na wielką pochwałę.

 

4) Gdybyś miała/miał teraz kupić nową parę łyżew jaki byłby to model buta i płozy?


Byłyby to oczywiście buty firmy Edea, najprawdopodobniej przepiękne modele Ice Fly lub Piano. Jeśli chodzi o płozę to wybór padłby na MK Professional.

 

5) Napisz mi jaką masz stopę i podaj wartości obwodów:


 Mam dość szeroką stopę z BARDZO wysokim podbiciem ( No cóż taka już moja natura, geny...).


a) 1 Obwód „haluksa” - 22.5 cm
b) 2 Obwód podbicia – 25 cm


Lubię chodzić w butach na obcasie jednak nie jest to związane z podbiciem. Wiem jednak, że przez te 25 cm obwodu podbicia jest problem z kupnem butów a  lekarze zawsze pytają się mnie czy nie zrobiłam sobie czegoś w stopę :D