Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Edea Overture z płozą Excel (Wilson) -

20 Kwietnia 2020

Zdjęcia buta Edea Chorus i płozy MK Galaxy + krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 


 

Jak długo jeździsz na łyżwach?


1) Zacząłem z pozycji kartofla kanapowego, od rekreacyjnych „powiedzmy, że hokejowych”, przejeździłem w nich jeden sezon ślizgawek i szkółki na warszawskich Stegnach, po czym zostałem podstępnie namówiony na zakup figurówek i odtąd (8 miesięcy, z przerwą wakacyjną) uczę się poprawnej jazdy figurowej. Skoczę trójkę i kulawego toeloopa. Piruety nie idą mi zupełnie - trening błędnika potrwa jeszcze dłuuugo. Za to nieźle idą mi podstawowe ćwiczenia (crossrolle, trójki, mohawki) i drobne akcenty rytmiczno-taneczne.


Jak często jeździsz na łyżwach?


2) 2-3x w tygodniu po godzinie: czasem Walley, czasem jazda indywidualna, czasem w desperacji ślizgawka publiczna.

3)


a) Gdzie kupione, w jakim sklepie, kto doradzał Ci w wyborze

Spin w Warszawie. Doradzała mi obsługa sklepu oraz intensywnie namawiała małżonka :>

b) kosztowały ok. 800zł.

c) jeżdżę na nich 8 miesięcy

d) Po jakichś dwóch miesiącach jazdy w ciągłym bólu wreszcie się rozjeździły, a i teraz czasem przez pierwsze 5 minut na lodzie dość nieprzyjemnie boli mnie łuk stopy. Poza tym są stabilne, ciepłe i (po paru minutach) wygodne, o ile mogę to ocenić jako laik.


4) Gdybym miał kupić nową parę łyżew? Nie mam bladego pojęcia – zapewne takie same, ewentualnie Chorusy, bo z etapu pojedynczych skoków jeszcze długo nie wyjdę, a zalet/wad innych firm i modeli po prostu nie znam.


5)
a) obwód przy haluksie: 25cm

b) obwód podbicia 27cm

Typowy numer buta 45-47, długość stopy 28.5cm.