Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Edea Overture z płozą Flight (MK)

7 Maja 2020

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Edea Overture z płozą MK Flight (Ultima) oraz krótki opis doświadczeń użytkowania Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze?

1) Figurowo uczę się od 10 miesięcy, zaczynam właśnie naukę skoków, czyli skaczę słabą trójkę i podchodzę pod toeloopa i salchowa. Ogarniam podstawy, chociaż dopiero je szlifuję, żeby jakoś wyglądały, na przykład pracując nad pozycją i prawidłowym wejściem do spinu. Jest to moja pierwsza para łyżew figurowych, poprzednie były klasycznymi marketowymi "kapciami z płozą" i oczywiście złamały się błyskawicznie.

2) Na lodzie jestem średnio 2x w tygodniu po godzinie. Czasami 3.

3) 
a) łyżwy kupiłam w sklepie Spin w Warszawie. Doradzała mi obsługa sklepu.
b) kosztowały ok. 700zł.
c) Jeżdżę na nich 9 miesięcy
d) generalnie bez zastrzeżeń jeżeli chodzi o samo zachowanie na lodzie, chociaż wciąż czasami pobolewają mnie stopy. Mam też trochę problem z ich odpowiednio silnym dowiązaniem i muszę używać haka, żeby osiągnąć wrażenie stabilności. Nie mam porównania, aby móc ocenić poziom zadowolenia, ale na moim etapie wydają się spełniać wszelkie wymagania - są stabilne, nie czuję ich wagi ani nie marzną mi stopy.

4) Jakbym miała kupować teraz, to zastanawiałabym się pomiędzy tymi, co mam albo ciut twardszymi Edea Chorus, perspektywicznie patrząc. W przypadku płozy musiałabym poprosić o radę, gdyż zupełnie nie czuję co mogłoby mi być potrzebne. Być może też eksperymentowałabym z numerem buta niżej, bo nie wiem czy problemy z wiązaniem nie wynikają z dopasowania.

5) 
a) obwód przy palcach 21cm
b) podbicie 23cm
Nie lubię butów na wysokim obcasie, na co dzień chodzę w butach sportowych.