Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Edea Overture z płozą MK21 (Mitchel & King)

20 Kwietnia 2020

Zdjęcia buta Edea Overture i płozy MK 21 + krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 1) moja przygoda z jazdą na łyżwach zaczęła się dwa lata temu. Jest to moja pierwsza para łyżew figurowych (wcześniej jeździłem okazjonalnie na zwykłych hokejówkach). Jestem obecnie na etapie początkującym - elementy typu przekładanka. 

2)jeżdżę w miesiącach zimowych, średnio 1-2 x w tygodniu po ok 1-2 godziny 

3)a) kupione w sklepie Spin w Warszawie. W wyborze doradzała mi moja dziewczyna która jeździ figurowo. Niestety sklep zachował się dość nieprofesjonalnie - nie było możliwości przymiarki tego modelu (a także innych w tym rozmiarze) przed zakupem,  był on dopiero specjalnie sprowadzany (także kierowaliśmy się właściwie tylko opinią że są to łyżwy o szerokim i wygodnym bucie), zaś samo sprowadzenie trwało bardzo długo.

b) cena: 780zl

c) jeżdżę w nich dwa sezony

d) przede wszystkim łyżwy są strasznie niewygodne - uciskają bardzo stopę. Nie pomogło termoformowanie w sklepie, nie rozchodziły się też naturalnie. To uniemożliwia często dłuższą jazdę. Być może to kwestia szerokiej stopy, chociaż to podobno i tak jeden z szerszych modeli dostępnych na rynku. Plus za elegancję (klasyczna, matowa czerń). 

4) nie jestem w stanie tego stwierdzić bez przymiarki. To ona byłaby decydująca w wyborze (po prostu żeby nie mordować się z kolejnym niewygodnym modelem).

5) szeroka stopa, wysokie podbicie. Obwód 1: 25 cm, obwód 2: 26 cm