Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Jackson Artiste z płozą Mark IV

20 Listopada 2017

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Jackson Artist i płozy Mark IV Ultima oraz krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 

Jak długo jeździsz na łyżwach?

Na lodzie pierwsze kroki stawiałam w wieku ok. 8-9 lat, "figurowo" drugi rok; na lodzie kocham wykonywać skoki, piruetów również robię dużo; przed Artiste miałam zwykłe niby-figurówki Spokey (które w sumie dobrze mi się sprawowały, piruety na nich kręciłam, a gdy szewc przyszył, wzmocnił cholewkę buta to nawet twarde były :p - chociaż rozpadały się po 4 miesiącach jazdy i wiadomo tępe płozy)


Jak często jeździsz na łyżwach?

b) jeżdżę tak często jak się da od grudnia do końca lutego, jestem prawie codziennie na godz. lub dwie.


Opis łyżew 

c) Jackson Artiste 

         *zakupione internetowo w edge shop, pomoc telefoniczna Pana Przemka w doborze rozmiaru 

         *but+płoza 500 zł (kupowane w lato) - dziś stoją po 750 zł

         *Jestem bardzo zadowolona z Jacksonów. Miałam buty i Edee, i Risporty, ale to i tak Jacksony skradają moje serce. Są super twarde- nawet niższe modele, ich charakterystyczny zapach- cudo. Bardzo podoba mi się wcięcie nad kostką umożliwiające swobone zgięcie nogi. Minusów nie widziałam w tamtym roku, teraz może się to zmienić ze względu na buty w rolkach z trochę wyższej półki- może ale nie musi ;) Co do płóz nie mam porównania, ale dobrze mi się jeździ. Ogólnie- bardzo polecam! 

 d) marzę o Jackson Premiere z płozą MK Professional Revolution

 e) Mam dość szeroką stopę, podbicie normalne. 

     *1)obwód "haluksa" - 23 cm

     *2) obwód "podbicia" - 24cm

     Lubię chodzić w butach na lekkim podwyższeniu.