Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Jackson Artiste z płozą Mark IV (Ultima)

25 Września 2019

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Jackson Artiste i płozy Mark IV (Ultima) + krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.


 

OPIS DOŚWIADCZEŃ


1) Na łyżwach jeżdżę odkąd pamiętam. Zawsze lubiłam śmigać po lodzie, lecz nigdy nie myślałam o tym, żeby jeździć figurowo... Jakieś 2-3 lata temu narodziła mi się taka myśl w głowie ,,może by tak spróbować...?", lecz moja nieśmiałość powodowała, że widziałam siebie w pięknych, śnieżnobiałych łyżwach na lodzie jedynie w wyobraźni. Często oglądałam w internecie różne układy oraz czytałam na ten temat. W ten sposób trafiłam na ,,NA TAFLI"

W te wakacje moje marzenia stały się jeszcze silniejsze niż przedtem i postanowiłam działać. Zabranie się za to nie było dla mnie łatwe, ponieważ wszędzie dookoła byłam blokowana... Poniekąd większość osób miało rację, ponieważ zakup dobrego sprzętu nieco wyszczupla nasz portfel, a sport ten sam w sobie jest nie tylko piękny, lecz niebezpieczny i bardzo bolesny. 
Przeciągałam to bardzo długo, lecz pewnego razu postanowiłam napisać maila do AXEL WROCŁAW, gdzie z ogromną chęcią mnie ,,przygarnęli". Jeżdżę niecały miesiąc, bo od początku listopada tego roku. Nie umiem za dużo, ale bardzo się staram. Powoli udaje mi się robić koślawe piruety na dwóch nogach! Para łyżew jaką kupiłam również w tym miesiącu jest moją pierwszą parą łyżew i jak dla mnie idealną.

2) Na łyżwach jeżdżę co najmniej 2 razy w tygodniu (axel). Jeżeli pozwala mi na to czas (marne życie licealisty) staram się jeździć jeszcze więcej! Za każdym razem, gdy schodzę z tafli lodu, czuję niedosyt i chcę więcej!

3) Moje łyżwy kupiłam w sklepie Edge. Nie miałam zielonego pojęcia jakie łyżwy byłyby dla mnie najbardziej odpowiednie. Całe szczęście w wyborze doradziła mi Pani z Axla, której jestem bardzo wdzięczna!!! Za mój but wraz z płozą zapłaciłam niecałe 800 zł. Cieszę się, że to właśnie ten model do mnie trafił!! Obawiałam się chyba najbardziej obtarć, jakie mogą powstać przy rozjeżdżaniu nowych łyżew, lecz okazuje się, że moje łyżwy są wręcz idealne! Jazda w nich nie sprawia aż tak dużego bólu, jakiego się spodziewałam!

4) Trudno jest mi powiedzieć jaki model buta i płozy bym chciała, ponieważ mam dopiero co niedawno kupione łyżwy, których nie zamieniłabym na żadne inne.

5) Moja stopa
a) Obwód ,,haluksa" - 23 cm
b) Obwód podbicia - 23 cm

*jeżeli chodzi o buty na obcasie... BAAARDZO LUBIĘ. Szkoda tylko, że jestem dość wysoka.