Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Jackson Competitor z płozą Ultima Aspire XP

20 Października 2020

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Jackson Competitor z płozą Ultima Aspire XP oraz krótki opis doświadczeń użytkowania Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze?1) Jeżdżę od stycznia 2017, wykonuję pojedyncze skoki, kręcę piruety i staram się także wykonywać wszystkie kroczki na moim poziomie. 
Jest to moja druga para łyżew. Wcześniej miałam rekreacyjne łyżwy CoolSlide z płozą rekreacyjną. Zmiana na duży plus, but jest dużo sztywniejszy a płoza w porównaniu do poprzedniej jest cudowna. Przez krótki okres czasu miałam też buty Jackson Elite Supreme i rekreacyjne łyżwy od Tempish'a ale niestety okazały się za małe.

2) Codziennie po kilka godzin. 

3)
a) Kupione zostały w sklepie Edge. W wyborze doradził mi pan Przemysław Domański. 

b) Kosztowały mniej więcej 1200-1300 zł.

c) Jeżdżę w nich od kwietnia 2017. 

d) Ogólnie jestem zadowolona z wyboru. Na początku wydawały mi się trochę niewygodne, jednak teraz są idealne, jak do rany przyłóż. Podobało mi się również to, że praktycznie nie musiałam ich rozjeżdżać, od pierwszego dnia jeździłam po kilka godzin i wszystko robiło mi się lepiej, łatwiej niż w poprzednich łyżwach. Jedyne co mi przeszkadza to to, że jeden but powoli zaczyna się łamać.

4) Moimi wymarzonymi butami do łyżew są i zawsze były Jackson Elite Supreme, jednakże z tego co wiem, nie są już produkowane, wybór padłby na buty Jackson DJ5500U lub Edea Piano. Nad wymarzoną płozą jeszcze nie myślałam, ale gdybym mogła wybierać myślę, że wybór padłby na płozę Ultima Supreme. 

5) Mam dość szeroką stopę z raczej niskim podbiciem. 
a) 24 cm
b) 23 cm