Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Klingbeil z płozą Coronation Ace (John Wilson)

20 Września 2020

Zdjęcia buta Klingbeil i płozy Coronation Ace + krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

 
„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 


1) Od ilu lat jeździsz na łyżwach i co wykonujesz na lodzie. Która to Twoja para łyżew? Jeśli masz porównanie napisz do jakiego modelu.


Jeżdżę od 23 lat, skaczę wszystkie pojedyncze skoki i kręcę podstawowe piruety z niektórymi wariacjami. 

Miałam wiele różnych par łyżew: z tych które pamiętam, były to Risport, Gam, Graf, Wifa - wszystkie z płozami Coronation Ace. We wszystkich bardzo bolały mnie stopy (śródstopie, od podeszwy), więc zdecydowałam się na zamówienie butów robionych na miarę. W tych butach szybko poczułam większą kontrolę, ponieważ but dobrze przylegał do stopy i mogłam korzystać ze wszystkich trzech punktów podparcia stopy. Zaczęłam też dokładniej rozkładać nacisk przez palce.

2) Jak często jeździsz na łyżwach?


Ćwiczę ok. 4 godziny tygodniowo.

3) Opisz mi swoje łyżwy


a) Gdzie kupione, w jakim sklepie, kto doradzał Ci w wyborze?


W związku z bólem stóp w butach różnych producentów, zrobienie butów na miarę zostało mi doradzone przez trenera.
Buty zamówiłam w Nowym Jorku w Klingbeil Shoe Labs. Mierzenie stopy i dobieranie detali (twardość buta, struktura języka, wykończenie wcięcia z tyłu, kolor buta) odbyło się na miejscu, w sklepie.

b) Jeśli pamiętasz mniej więcej cenę butów i płozy to również napisz. 


ok. 2500 zł za buty

ok. 700 zł za płozy
c) Ile czasu już w nich jeździsz?
7 lat

d) Czy jesteś zadowolona/zadowolony z wyboru? Jakie są Twoje ogólne odczucia. Co lubisz w swoich łyżwach, co Ci przeszkadza.


Uważam, że warto było zamówić buty robione na miarę. Nie rozwiązało to w pełni mojego problemu z bólem stóp, ale napewno ograniczyło ból. Bardzo mi się też podoba ich cielisty kolor. Wadą zapewne jest ich waga - są ciężkie. Lepszy byłby też grubszy język.

4) Gdybyś miała/miał teraz kupić nową parę łyżew jaki byłby to model buta i płozy?


Wybiorę nowoczesne i lekkie buty (Edea, najnowsze Risport...) i wypróbuję inne płozy.


5) Napisz mi jaką masz stopę i podaj wartości obwodów 


Mam stopy o średniej szerokości. Nie lubię chodzić w wysokich obcasach.

a) 1 Obwód „haluksa”: 22 cm
b) 2 Obwód podbicia: 23 cm