Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Risport Antares z płozą MK Club 2000

20 Stycznia 2021

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Risport Antares i płozy MK Club 2000 + krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.
Na łyżwach jeżdżę mniej więcej od dwóch lat, ale tak porządnie to od ok. 1,5 roku – odkąd kupiłam profesjonalne łyżwy. Są nimi Risport Antares z płozą MK Club 2000. Wcześniej jeździłam na łyżwach stylizowanych na figurowe - firmy Bladerunner Aurora, które dość szybko się złamały,  gdy zaczęłam robić na nich coś więcej niż tylko jeżdżenie w kółko. Zmiana łyżew była niczym przesiadka z malucha na mercedesa. Swoje łyżwy odkupiłam od znajomej z lodowiska (za ok.  300zł), która jeździła w nich dwa sezony. Z łyżew jestem bardzo zadowolona, chociaż nie mam za bardzo porównania do innych modeli. Na początku trochę mnie obcierały tuż pod kostką przyśrodkową lewej nogi, jednak po włożeniu „ żelka” obcieranie ustało.


Aktualnie skaczę salchowa, pracuję nad toeloopem i piruetem stanym. Skupiam się też na  krawędziach i kroczkach. Czas spędzony na lodowisku jest bardzo różny, są tygodnie gdzie jestem trzy razy po dwie godziny, a czasami bywa tak, że  w ogóle nie uda mi się przyjść na lód.  


Obecnie przymierzam się do zakupu nowych łyżew, póki co rozglądam się i zbieram różne opinie min. czytając wpisy natafli.pl ;) . 

Mam dość szczupłą stopę ze średnim wielkością podbiciem.

Mój obwód „haluksa” – 19 cm. Obwód podbicia 21 cm.
 
PS. Wielka Galeria Łyżew to super akcja, dopiero się rozkręca, a ja już nałogowo czytam wpisy ;)   Bardzo lubię czytać Twojego bloga, stanowisz inspirację i motywację do jazdy figurowej, pokazujesz, że łyżwiarstwo można zacząć w każdym wieku i sprawia ono wielką przyjemność . Podziwiam Cię, za to co robisz, naprawdę duży szacunek. Mam nadzieję, że może kiedyś uda mi się Ciebie gdzieś spotkać i będę miała możliwość porozmawiania z Tobą.