Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Risport RF2 Super z płozą Gold Seal (John Wilson)

20 Stycznia 2021

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Risport RF2 Super z płozą Gold Seal (John Wilson) oraz krótki opis doświadczeń użytkowania Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze?1) Od ilu lat jeździsz na łyżwach i co wykonujesz na lodzie. Która to Twoja para łyżew

Rekreacyjnie od dziecka (choć bardzo rzadko), na łyżwach figurowych od ponad roku. Potrafię przekładanki przodem, tyłem, proste spirale przodem, piruet stany na obu nogach, koślawą trójkę skakaną i pojedynczego toe loopa. Obecnie skupiam się na krawędziach, piruecie na jednej nodze oraz szlifowaniem skakania trójki i toe loopa. To moja 2 para łyżew. Pierwsze przypominały łyżwy figurowe, lecz były raczej dedykowane do jazdy rekreacyjnej - Bladerunner z płozą Bladerunner

2. Jeżdżę raz bądź dwa razy w tygodniu po 2 godziny, lecz mam aspiracje by jeździć więcej i częściej.

3. Opis łyżew
a) Moje łyżwy odkupiłam, były wcześniej intensywnie używane 2 sezony. Zanim się zdecydowałam na jakikolwiek wybór łyżew, kilka miesięcy powoli zgłębiałam temat, czytając wpisy na stronach promujących łyżwiarstwo figurowe, opinie na forach i charakterystyki produktów na stronach sklepowych.

b) Łyżwy kupiłam w komplecie z płozą za cenę 500 zł. 
c) Na razie jeździłam w nich raz , bo 17.11.2017 je kupiłam (Warsaw Cup 2017)
d) Jestem bardzo zadowolona z wyboru! Jeździ się na nich lekko i przyjemnie (w porównaniu do poprzednich, gdzie wykrzywiały mi się kostki do wewnątrz). Są zwrotne, sztywne i co najważniejsze wygodne! Jedyna wadą jaką udało mi się dostrzec to są trochę ciężkie. 

4. Nie zamieniłabym swoich łyżew, dla mnie są jak w sam raz. 

5. Moje stopy przede wszystkim jak na wiek są małe (rozmiar 35, 23 lata). Są także niskie w podbiciu i wąskie. ...No i mam płaskostopie .
a) 1 Obwód "halluksa" - 18,5 cm
b) 2 Obwód podbicia - 21 cm