Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Risport RF2 z płozą MK professional freestyle

6 Stycznia 2018

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Risport RF2 i płozy MK professional freestyle oraz krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? Jeżdżę na łyżwach od około 8-9 lat. Aktualnie skaczę skoki pojedyncze (z axlem różnie bywa ;p). Kręcę sporo piruetów i kroczki również ćwiczę. Jest to moja 3 para butów łyżwiarskich i drugie płozy. Wcześniej miałam risport RF4 (szybko się złamały) i risport rf3 (również się wyrobiły) oraz płozę MK 21. Aktualny model butów mam od około 3 lat. Dobrze mi się w nim jeździ. Ale prawdopodobnie mam o jeden rozmiar za duże. W każdym razie przyzwyczaiłam się.

 

W sezonie pracuje jako isntruktor na lodowisku (od 8 do 20 godzin tygodniowo). A trenuję ok. 2-3 godziny w tygodniu (zależy od możliwości i wolnego czasu).

 Łyżwy były kupione od jednej dziewczyny, która źle dopasowała model/rozmiar a była w nich na lodzie może z 2-3 razy. Były praktycznie nowe, ale trochę tańsze niż przy zakupie w sklepie. A płozy były kupione później w sklepie Spin w Warszawie. Sama decydowałam się na dany model butów i płóz, po rozmowach z koleżankami jeżdżącymi na łyżwach. Buty kosztowały chyba około 700-800 zł. A płozy jakoś kolo 800zł. Jeżdżę w nich od około 3 lat. Ogólnie jestem zadowolona, chociaż bardzo mi marzną stopy (przy wielu godzinach na lodowisku), ale to chyba normalne. Niestety rozmiar jest też chyba troszkę za duży. Mam rozmiar 255, a buty w rozmiarze 37,5. Czuję trochę luzu w palcach i myślę, że rozmiar 250 byłby idealny.
Trochę mi odchodzi materiał od obcasu i płoza po bokach mi rdzewieje. ;/

Bardzo mi się podobają Risport Royale i chciałabym je kiedyś kupić. Płozy nie mam żadnej upatrzonej – myślę, że ta na razie mi wystarcza w zupełności. Raczej mam wąską stopę (chociaż nie wiem jak to stwierdzić i do czego porównać).

a) 1 Obwód „haluksa” – 20,5 cm
b) 2 Obwód podbicia – 21,5 cm