Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Risport RF3 Super z płozą Majestic (John Wilson)

25 Września 2019

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Risport RF3 Super z płozą Majestic (John Wilson) oraz krótki opis doświadczeń użytkowania Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? 

1) Od ilu lat jeździsz na łyżwach i co wykonujesz na lodzie. Która to Twoja para łyżew


Na łyżwach jeżdżę 26 lat. Skakałam wszystkie podwójne skoki (prócz axla), uwielbiam piruety. Skupiałam się na tańcu na lodzie i łyżwiarstwie synchronicznym. Kocham głębokie krawędzie i dobrą technikę jazdy. To moja trzecia para łyżew. Wcześniej miałam Risporty po jakiejś innej zawodniczce i Wifa z płozą Wilson Axel i potem Gold Seal (nie pamiętam modelu a oznaczenie się starło). Różnica między Wifa a Risport to wysokość obcasu. Stanowczo lepiej mi było w Wifa (o te pół centymetra). Co do płóz to jak mam porównać MK Profesional i Wilson Gold Seal z Wilson Majestic i Axel to mała różnica. Na tych pierwszych łatwiej się skakało przez układ ząbków ale na tych drugich też można było dać radę. Powiem coś po czym parę osób pomyśli "głupia", ale na słabszych płozach łatwiej mi się kręci piruety.


2) Jak często jeździsz na łyżwach?


Mimimum 10 h, choć w sezonie to ok. 20 h plus godzina jazdy bez uczniów dla samej dla siebie.


3) Opisz swoje łyżwy

 

a) Gdzie kupione, w jakim sklepie, kto doradzał Ci w wyborze


Kupione w Spin w Warszawie. Sama wybrałam i finanse wybrały też za mnie, bo nie miałam pieniędzy na lepszy model. Mówili, że ten nie starczy i się szybko zużyje.


b) Jeśli pamiętasz mniej więcej cenę butów i płozy to również napisz


Kosztowały prawie 4 tys. złotych Risport RF3 z płozą MK Profesional. 14 lat temu było ceną
całkiem dobrego samochodu używanego!


c) Ile czasu już w nich jeździsz?


Równo 14 lat (kupione cztery lata przed ME w Warszawie, właśnie się doliczyłam)


d) Czy jesteś zadowolona/zadowolony z wyboru Jakie są Twoje ogólne odczucia. Co lubisz w swoich łyżwach, co Ci przeszkadza.


Dziś i tak nie umiem zamienić ich na inne. Rok po kupieniu płakałam, że nie wygodne i nie stać mnie na Grafa. Wydawało mi się, że są za duże ale ułożyły się szybko. Wiele lat przeszkadzał mi obcas wyższy niż w Wifa. Cały czas mam w tym problem ale jakoś się przyzwyczaiłam. Niesamowita wytrzymałość, jak skakałam to ważyłam 50 kg, ale dziś mając 20 kg więcej nadal skaczę pojedyncze, a but się nie łamie! Jeśli ktoś chciałby kupić używane to polecam stare RF3 Super były sztywne i niesamowicie odporne na zniszczenie.
 


4) Gdybyś miała/miał teraz kupić nową parę łyżew jaki byłby to model buta i płozy


Chciałam ale nowe są nie wygodne. Chciałam RF2 ale but jak dla mnie za niski. Cały czas myślę o Graf Edmonton z płozami Gold Seal. Dziś dużo modeli ma niski but, od kostki do łydki (taki trend) bardzo mi to przeszkadza.


5) Napisz mi jaką masz stopę i podaj wartości obwodów.

a) 1 Obwód „haluksa” - 20
b) 2 Obwód podbicia - 20

bardzo mała stopa - rozmiar 35