Łyżwiarstwo figurowe / Wielka galeria łyżew

Łyżwy Risport RF3 z płozą MK Galaxy

24 Października 2019

Zdjęcia buta łyżwiarskiego Risport RF3 i płozy MK Galaxy + krótki opis doświadczeń użytkowania. Wpisy z kategorii „Wielka Galeria Łyżew” zawierają zdjęcia butów, płóz i stóp, a także opis doświadczeń użytkowników konkretnego modelu łyżew figurowych.

„Wielka Galeria Łyżew” to akcja z nagrodami, którą zorganizowałam przez fanpage Na tafli, aby pomóc łyżwiarzom w doborze profesjonalnych łyżew figurowych. Zgłoszenia uczestników wydarzenia zawierają zdjęcia ich butów łyżwiarskich, płóz oraz stóp oraz obszerny opis dotychczasowych doświadczeń z ich sprzętem. M.in. jak długo jeżdżą? Co wykonują na lodzie? Czy są zadowoleni z wyboru? Gdzie kupili swoje łyżwy, ile kosztowały, kto doradzał im w wyborze? Cześć.
Niestety nie miałam możliwości zrobienia super artystycznych zdjęć, ale coś widać, więc mam nadzieję, że ujdą. Bardzo podoba mi się pomysł i chcę dołożyć tę małą cegiełkę od siebie.

Mam łyżwy Risport RF3 w rozmiarze 235 B z płozą MK Galaxy.


1) Od ilu lat jeździsz na łyżwach i co wykonujesz na lodzie. Która to Twoja para łyżew


Jeżdżę niecały rok, ale bez wielkich postępów w nauce. Utknęłam na poziomie trójki walcowej i tak się z nią męczę już chyba pół roku (jak nie więcej). Generalnie tłukę podstawy przekładanka w przódtył, krawędzie, trójki, piruet na dwóch nogach i jednej itp. Do skoków jeszcze nie doszłam.
Jest to moja druga para łyżew, ale pierwsze to były łyżwy typowo rekreacyjne, więc ciężko w ogóle je ze sobą porównywać

 

2) Jak często jeździsz na łyżwach?

Na zajęcia chodzę średnio dwa razy w tygodniu, w sumie 2-3 godziny tygodniowo. W sezonie dochodzą kolejne 2-3 godziny tygodniowo spędzane na ślizgawkach.


3) Opisz swoje łyżwy


a) Gdzie kupione, w jakim sklepie, kto doradzał Ci w wyborze


Kupione w Spinie na Torwarze. Co do samego doradzania to było kiepsko bo Pani w sklepie namawiała mnie na tańsze łyżwy Edea Overture, które były jednak dla mnie niewygodne (luźne z przodu stopy i uwierały w okolicach kostki). Na szczęście uparłam się na przymierzenie Risportów.


b) Jeśli pamiętasz mniej więcej cenę butów i płozy to również napisz.


Za całość zapłaciłam jakieś 1100-1200zł (ze zniżką na karnet Walleya).


c) Ile czasu już w nich jeździsz


Koło 8-9 miesięcy.


d) Czy jesteś zadowolona/zadowolony z wyboru Jakie są Twoje ogólne odczucia. Co lubisz w swoich łyżwach, co Ci przeszkadza.


Jestem z butów zadowolona. Wygodne od pierwszej jazdy, nie obtarły mnie ani razu, nic nie uwiera, nie gniecie. Wnętrze buta jest dla mnie dobrze wyprofilowane, dobrze leżą na stopie. Do tego ładnie wyglądają (kształt, kolorystyka itp., są ładnie zaprojektowane pod względem estetycznym). Jest kilka rzeczy, które mi w nich przeszkadzają, ale generalnie bardzo się lubimy i nie żałuję, że je kupiłam
 - mogłyby być ciaśniejsze w okolicach kostki;
 - wysoki obcas - podkleiłam wkładkę pod palcami i jest lepiej, ale i tak wolałabym żeby obcas był niższy;
 - mikroskopijne haczyki - nie ułatwiają wiązania;
 - buty są dosyć masywne (pod względem wielkości), zajmują dużo miejsca. Edea Overture są znacznie zgrabniejsze. Oczywiście jest to kwestia przyzwyczajenia, ale czasami odczuwam tę ich toporność podczas jazdy.

Z płozą mniej się polubiłam, ale ciężko mi stwierdzić co konkretnie mi w niej nie pasuje bo nie mam porównania z innymi płozami.

 

4) Gdybyś miała/miał teraz kupić nową parę łyżew jaki byłby to model buta i płozy


Nie wiem, musiałabym przymierzyć, ale bardzo prawdopodobne, że zdecydowałabym się ponownie na Risporty. Jeśli chodzi o płozy to na pewno wolałabym spróbować z jakimiś innymi, o innym profilu.


5) Napisz mi jaką masz stopę i podaj wartości obwodów.

Mam małą i wąską stopę, na którą wszystkie buty są zawsze za luźne (kupienie sandałów jest prawie niewykonalne). Podobno mam niskie podbicie (tak twierdzi rodzina i znajomi), ale jednocześnie moje stopy mają tendencję do supinacji. Podobno jedno z drugim się wyklucza, więc trochę zgłupiałam i w związku z tym nie potrafię jednoznacznie określić jakie mam podbicie.
Poza wymaganymi obwodami chciałabym podać też długość stopy (tej większej, na którą dobierałam rozmiar łyżew) i wymiary łyżew bo sama szerokość stopy niewiele mówi.
Długość stopy 22,5cm
Rozmiar Risport 235 (szerokość buta B)
Rzeczywista długość wkładki w butach RF3 23cm
a) 1 Obwód „haluksa” - 20,7 cm
b) 2 Obwód podbicia – 20,7 cm

Dziękuję za zorganizowanie takiej fajnej akcji.