Łyżwy w Dolomitach czyli jazda figurowa na Lago di Braies

27 Stycznia 2020

"Włoskie Dolomity zrobiły na mnie tak ogromne wrażenie, że aż nie do wiary, że Matka Natura stworzyła coś tak pięknego. Zachwycam się za każdym zakrętem, na każdym szlaku i każdego ranka, gdy słońce pojawia się nad szczytami gór." Tak relacjonuje swoją podróż Iwona Badylak - łyżwiarka figurowa, instruktorka jazdy na łyżwach z Gdańska.


Poza łyżwiarstwem figurowym, moją największą pasją są podróże - pisze Iwona. Uwielbiam dziką naturę, widoki, odkrywać nieznane. Łyżwiarstwo to sport sezonowy. Po największym szczycie, gdy zamykają lodowisko sezonowe w Gdańsku lubię się oderwać, odpocząć trochę, zrobić coś dla siebie. I wyjeżdżam na narty. Uwielbiam to, to moja trzecia miłość. Te wyjazdy powoli stają się tradycją w moim kalendarzu. W tym roku oczywiście też jadę. Dokładnie w to samo miejsce, ten sam region, ta sama wioska, pod tą samą górą, do tego samego hotelu. Tylko pokój dostaję coraz lepszy ;-) Włoskie Dolomity zrobiły na mnie tak ogromne wrażenie, że aż nie do wiary, że Matka Natura stworzyła coś tak pięknego. Zachwycam się za każdym zakrętem, na każdym szlaku i każdego ranka, gdy słońce pojawia się nad szczytami gór. Obłęd. Polecam każdemu choćby przejechać się autem przez Dolomity.


Marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia!

Zawsze marzyłam, aby pojeździć na łyżwach wśród przyrody, pod gołym niebem, na zamarzniętym jeziorze w pięknej okolicy. A marzenia są po to, aby je spełniać. Więc jadąc w góry - spakowałam łyżwy.
Chciałam też będąc w Dolomitach, zobaczyć najpopularniejsze jezioro z Instagrama, czyli Lago di Braies.

Niestety albo całkiem stety, nie spodziewałam się, że będzie jeszcze zamarznięte. I wtedy właśnie moje marzenie stało się rzeczywistością. Nie dość, że pojeździłam na łyżwach wśród gór, to jeszcze na najsłynniejszym włoskim jeziorku. Wow!  Przywiozłam prześliczne zdjęcia stamtąd, lubię do nich wracać i już marzę, aby to powtórzyć.
Bohaterkę dzisiejszego wpisu poznałam w Legnicy na pokazach z grupą Show on Ice z okazji otwarcia tamtejszego lodowiska. 
Iwona to dyplomowany instruktor łyżwiarstwa figurowego, trener gimnastyki sportowej oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie figurowym w kategorii solistek. Przez jakiś czas pracowała również jako trener w klubie łyżwiarskim w Szwecji (Rosenlund KF).
 

Zajrzyjcie koniecznie na media społecznościowe prowadzonej przez nią szkółki:
 
Instagram ice4you_lyzwy_rolki
 
Facebook Ice 4 you - nauka jazdy na łyżwach i rolkach
 
Czy Wy również się rozmarzyliście oglądając jej zdjęcia?