Aerial Hoop

Motywacja nie istnieje

16 Czerwca 2020

Nie ma czegoś takiego jak motywacja, Ciągle się słyszy "nie mam motywacji". A tak właściwie to... po co Ci ona? Jest lepsze samopoczucie i kondycha, wspaniali ludzie, z którymi łączy Cię pasja, endorfiny (...) - to od tego się uzależniasz i to sprawia, że chcesz coś robić.

 

Na zdjęciu: legginsy od Rebel Skin 


Wiele ostatnio się mówi o motywacji do ćwiczeń lub jej braku. O tym, że jak to jest, że jednym ludziom się chce, a inni twierdzą, że nie mają czasu albo im się nie chce.

Otóż niechciejstwo jest naturalnym stanem każdego z nas. Nikomu się nie chce! Różnica jest tylko taka, że jedni słuchają tego wewnętrznego leniwca, strachu czy zwątpienia i dają mu sobą rządzić aż wchodzi im to w nawyk, a drudzy nie dają mu dojść do głosu i po prostu robią, co mają robić. "Just do it! Almost doesn't count". Nie czekają na właściwy czas, na nabranie pewności siebie, nie czekają aż przyjdzie im ochota, aż będą godni, aż zgromadzą większe doświadczenie. Po prostu to robią - aż wchodzi im to w nawyk, uzależniają się od endorfin towarzyszących temu działaniu i spełnianiu marzeń. Albo znajdziesz sposób albo kolejną wymówkę.

Chcę Ci dzisiaj powiedzieć: nie bój się - najwyżej się nie uda, ale nie będziesz sobie pluł w brodę, że nie spróbowałeś.
"Znasz grę Angry Birds? Rovio firma, która ją stworzyła wydała wcześniej 51 innych gier, które nie zyskały na popularności. A gwiazda filmów The Avengers, Mark Ruffalo? Wiesz na ilu był castingach, zanim dostał pierwszą rolę? Na 600".

To tylko kilka przykładów. Znajdź w sobie też odwagę, żeby sięgać po to, czego chcesz - żeby pytać właściwie osoby o wskazanie drogi, zapytać o możliwości dla Ciebie. Jeśli nie zapytasz - odpowiedź zawsze brzmi: "nie". Znajdziesz w sobie odwagę?
Chcę Cię zaprosić do przeczytania mojej krótkiej opowieści "o mały włos", która ma pokazać, że jedyna właściwa chwila na zrobienie kroku w kierunku swoich marzeń jest tu i teraz - nigdy nie będzie lepszej. Wszystko, co napisałam powyżej - mnie osobiście pcha do działania, mam nadzieję, że zmieni to również Twoje myślenie - jeśli wciąż masz jakieś obawy, by powalczyć o swoje albo brak Ci pewności siebie - wiedz, że jesteś odważniejszy niż sądzisz i silniejszy niż Ci się wydaje:)
 

O MAŁY WŁOS
O mały włos brakowało, a nie poszłabym tego dnia na łyżwy, bo byłam zmęczona po pracy. O mały włos brakowało, a w ogóle nie spotkałabym osoby, która powiedziała mi o letnim obozie łyżwiarskim w Sanoku. O mało brakowało, a nie pojechałabym na obóz, bo uważałam, że za mało umiem i nie mam wystarczająco dobrych łyżew. O mały włos brakowało, a nie zapisałabym się na pierwsze zawody łyżwiarskie, bo uważałam, że nie jestem gotowa. O mały włos, a nie założyłabym bloga, bo bałam się, że nie będę umiała tego ogarnąć. O mały włos nigdy nie poznałabym Justyny, Kasi, Pawła, Ani, Uli, Magdy... O mały włos.... :)
 

Legginsy na focie - Rebel Skin

Nie ma czegoś takiego jak motywacja. Ciągle się słyszy "nie mam motywacji". Ty... a po co Ci ona? Jest lepsze samopoczucie i kondycha, wspaniali ludzie, z którymi łączy Cię pasja, endorfiny (...) - to od tego się uzależniasz i to sprawia, że chcesz coś robić. Weźmy bieganie. Czy mi się chce biegać? Oczywiście, że mi się nie chce.
Nie chce mi się wychodzić na trening. Nie mam motywacji. Ale bieganie weszło mi już w krew, pozytywnie się uzależniłam i bez niego mnie nosi, mimo, że mam mnóstwo innych aktywności.
Ważne, że w to bieganie po prostu weszłam. Spróbowałam, mimo, że na wf-ie w szkole zawsze byłam ostatnia. Może i jestem wolna, ale jestem też wytrzymała! Mogę biec i biec, mam za sobą dwa ukończone maratony! Podobnie w ćwiczeniach aerial hoop - jestem silna, ale nie jestem dość rozciągnięta.
W każdej dziedzinie, która Cię urzekła znajdziesz coś dla siebie i wykorzystasz w niej swoją cenną cechę. A inne z czasem rozwiniesz. Więc jeśli podoba Ci się jakaś dyscyplina sportu i zawsze chciałeś w niej spróbować swoich sił - to idź za tą swoją ciekawością i tym impulsem. Nie dopuszczaj do siebie wymówek, zwątpienia i miliona powodów, dla których nie powinieneś tego robić. To największa pułapka.
 
Przynajmniej spróbuj! Nie pierdziel, że jesteś za gruby, za niski, za wolny, za mało rozciągnięty, za słaby, czy zupa była za słona. Po prostu idź i to zrób. Zaskoczysz sam siebie, jak wiele możesz osiągnąć. Zawsze znajdzie się osoba, która Cię nie doceni, ale obyś to nigdy nie był Ty. Uwierz w siebie.
 

Zabraknie obrazka z 2020, bo Nocny Półmaraton Wrocławski z wiadomych przyczyn został odwołany. Widzimy się w 2021 z większą mocą na starcie i mecie.

Do tego wpisu zainspirowała mnie lektura książki Mel Robbins "Reguła 5 sekund". Podaj dalej. Pokaż ludziom swoje "o mały włos" :) Rób, co kochasz. Mimo wszystko.

Legginsy na zdjęciach na kole: Rebel Skin. Sesja zdjęciowa by Ginger Fox Photos.