Taniec na lodzie

Tea Time Foxtrot

8 Września 2019

Para taneczna Natalia Kaliszek & Maksym Spodyriev i ich trenerka Sylwia Nowak-Trębacka są autorami nowego wzoru tańca obowiązkowego Tea-Time FoxtrotJeśli interesujesz się tematyką tańców na lodzie - na pewno słyszałeś o Kilianie czy słynnym Czternastokroku (znanym także jako Marsz Schöllera od nazwiska autora tego wzoru tańca - Franza Schöllera).

A czy wiesz, że para taneczna Natalia Kaliszek & Maksym Spodyriev i ich trenerka Sylwia Nowak-Trębacka są autorami nowego wzoru tańca obowiązkowego Tea-Time Foxtrot?

Tea Time Foxtrot jest już wpisany w oficjalnym Podręczniku od ISU Figure Skating (Handbook for Ice Dance Officials Pattern Dances) obowiązującym w tym sezonie łyżwiarskim. Juniorskie pary wykonują już ten taniec, jako obowiązkową sekwencję tańca rytmicznego. Podczas juniorskich Grand Prix można się więc temu tańcowi przyjrzeć!

W marcu 2019 w Detroit odbyło się seminarium, podczas którego tancerze wraz z ich trenerami uczyli się od naszych twórców wszystkich zasad Tea-Time Foxtrota. Omawiany był timing, kroki oraz key-pointy (punkty kluczowe tańca obowiązkowego, w którym sędziowie oceniają jakość wykonania kroków - np. czystość krawędzi, dokładność ułożenia stóp i zgodność z rytmem muzycznym).

Tak się tworzy historię tańców na lodzie. Brawo!