Łyżwiarstwo figurowe / Ciekawostki

Jak połączyć łyżwiarstwo figurowe z robieniem na drutach?

19 Stycznia 2016

Jakiś czas temu w internecie natknęłam się na przepiękne zdjęcia śpioszków na płozy. Trudno było uwierzyć, że są one wykonane ręcznie! Później do jednego z programów interpretacyjnych na zawody potrzebowałam czarnych butkawrów. Postanowiłam zamówić je u tinaja handmade. Z ciekawości zapytałam autorkę tych wspaniałości skąd wziął się pomysł na tego typu rękodzieła i gdzie nauczyła się tej sztuki ?

Jak połknęłam bakcyla ?

Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się baardzo dawno temu. Właściwie trwa odkąd tylko pamiętam. Na początku jedynie obserwowałam moją zdolną Mamusię. Robiła na drutach sweterki, szyła stroje na bale przebierańców, naprawiała, przerabiała i co tylko było trzeba. Ja zaczynałam od lepienia z modeliny, później zakochałam się w szydełku. W szkole chodziłam na zajęcia biblioteczne, na których Pani pokazywała nam coraz to nowe rzeczy. Nie mogło stać się inaczej, połknęłam bakcyla. I tak od wielu lat rozwijam się, poznaję nowe techniki i nie mam umiaru:szyję, lepię, modeluję, haftuję, dziergam, maluję i bez końca tworzę nowe projekty, wymyślam a moja wyobraźnia nie zna granic. Tylko czasu wiecznie mi mało, bo jak wiadomo, rękodzieło jest bardzo praco i czasochłonne, za to satysfakcja, która z tego płynie jest niewyobrażalna.

Ogranicza mnie tylko... wyobraźnia


Gdy tworzę, robię to z pasją, każda rzecz ma jakąś cząstkę mnie. Nie robię rzeczy, które mi się nie podobają. Moją kolejną pasją jest łyżwiarstwo figurowe i choć uprawiam je jedynie amatorsko, wiem, co jest przydatne dla każdego łyżwiarza i mam okazję na sobie to testować. Wykonuję śpioszki na płozy na wymiar i w wybranym kolorze oraz wzorze. Wystarczy, że ktoś lubi psy i kolor fioletowy, a ja robię dla niego osłonki w fioletowe pieski, tak jak to było z Kasią.

Śpiochy mogą być wełniane lub wyłącznie polarowe, mogą mieć wrobiony wzór lub przyszyty, wełniany lub z filcu. Mogą też być gładkie, z pomponikami, kokardkami i czym można sobie jeszcze wymyślić (ogranicza mnie wyobraźnia, wymiary śpiochów i dostępne materiały).

fanpage
sklep