O stronie


Tworząc tę stronę pragnę każdego dnia obalać mit, który głosi, że łyżwiarstwo figurowe trzeba zacząć uprawiać już będąc małym dzieckiem, bo inaczej nie ma to żadnego sensu.

Jestem dowodem na to, że można nauczyć się jeździć na łyżwach nawet w dość zaawansowanym wieku. Zaczęłam będąc na studiach i ta pasja pochłonęła mnie bez reszty. Znajomi pukali się w czoło: łyżwiarstwo figurowe? Przecież nic nie osiągniesz, trzeba zacząć trenować od małego. Aby być łyżwiarzem wyczynowym - owszem, ale jest jeszcze coś tak pięknego jak adult figure skating czyli łyżwiarstwo amatorskie. W 2013 roku pojechałam na zawody w łyżwiarstwie figurowym dla amatorów i zdobyłam pierwszy złoty medal.
 

 

W moim przypadku powiedzenie „zostawić kogoś na lodzie” oznacza uczynić kogoś najszczęśliwszym człowiekiem na świecie...


We wrześniu 2019 roku otrzymałam tytuł instruktora łyżwiarstwa figurowego. Należę do Komisji Łyżwiarstwa Amatorsko-Rekreacyjnego Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. W sezonie biorę udział w pokazach łyżwiarskich z grupą Show on Ice

Oprócz łyżwiarstwa figurowego jestem pasjonatką biegania i rolek figurowych. Ostatnio próbuję też swoich sił na kole (aerial hoop). 
Jeśli masz pomysł na wspołpracę, napisz! Zapraszam do zakładki kontakt.


Łyżwiarstwo figurowe dla każdego!


Poznaj historie ludzi, którzy zaczęli stawiać pierwsze kroki na lodzie dosyć późno lub w wieku, w którym łyżwiarze wyczynowi zazwyczaj właśnie kończą, albo dawno skończyli swoją karierę sportową.

Niektórym łyżwy zaczarowały świat, pozwoliły odmienić siebie, poznać wspaniałych ludzi. Inni na tafli poznali swoją miłość lub zrozumieli, co jest dla nich naprawdę ważne.

Jeśli kiedyś zawahasz się, zwątpisz, stracisz wiarę we własne siły – zajrzyj tutaj i przekonaj się, że zawsze warto walczyć o swoje marzenia. 

Co jeszcze znajdziesz Na tafli?

Oprócz odpowiedzi na pytanie jak powstały łyżwy i kto stworzył rolbę, relacji z obozów i amatorskich zawodów łyżwiarskich, filmów i zdjęć z treningów znajdziesz tutaj opisy wielu lodowisk, o które zahaczę moją płozą. Być może zaciekawią Cię relacje osób, które akurat znajdują się w centrum łyżwiarskich wydarzeń. Na tafli poznasz również wspaniałe wspomnienia byłych zawodników i trenerów. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami i ogromnej dawki pozytywnej energii!
 

 


Ambicją strony natafli.pl jest przede wszystkim:

 • propagowanie łyżwiarstwa figurowego, jako przepięknego sportu, który można zacząć trenować w każdym wieku,
 • integracja środowisk łyżwiarzy, trenerów, instruktorów oraz miłośników łyżwiarstwa figurowego z całej Polski,
 • popularyzowanie dziejów łyżwiarstwa na przestrzeni lat oraz historii osób związanych z tą dyscypliną,
 • dzielenie się pasją, doświadczeniem, pozytywną energią, spostrzeżeniami i wskazówkami,
 • motywacja do treningów i uprawiania sportów.
 

Moje osiągnięcia w amatorskich zawodach łyżwiarskich:

 • 1 m. w programie interpretacyjnym w amatorskich zawodach łyżwiarskich o Puchar Dębicy w lutym 2013 r.
 • 1 m. w klasie brązowej solistek oraz 3 m. w programie interpretacyjnym solistek w amatorskich zawodach łyżwiarskich o Puchar Walleya w Warszawie w styczniu 2015 r.
 • 1 m. w programie interpretacyjnym Ladies-Artistic YA+I oraz 2 m. w klasie Bronze Young Adults o Puchar Łodzi w marcu 2015 r.
 • 1 m. w programie interpretacyjnym solistek oraz 1 m. w klasie „A” brązowej solistek w zawodach łyżwiarskich o Puchar Krakowa Amatorów w kwietniu 2015 r.
 • 1 m. w programie interpretacyjnym solistek w Mikołajkowych Zawodach Amatorów w zawodach organizowanych przez Miejski Klub Łyżwiarski MKŁ (ŁÓDŹ) pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego w grudniu 2015 r.
 • 2 m. w programie interpretacyjnym i 3 m. w klasie srebrnej solistek podczas zawodów łyżwiarskich w Łodzi, w marcu 2016 r.
 • 1 m. w programie interpretacyjnym i 2 m. w klasie srebrnej solistek podczas zawodów Walley Cup w Krakowie w kwietniu 2017 r.
 • 1 m. w programie interpretacyjnym i 3 m. w klasie brązowej na Skate Berlin Adults w marcu 2018 r.
 • 3 m. w programie interpretacyjnym podczas zawodów Walley Cup Kraków dla amatorów w kwietniu 2018 r.